FTX krizi sonrası, diğer borsalardan kritik açıklama

Kripto para piyasaları son günlerde Binance, FTX ve Alameda olaylarıyla çalkalanıyor. Yaşanan olaylara başka borsalar sessiz kalmadı.

Olaylar birinci gününden bu yana piyasa takipçileri tarafından ilgiyle takip ediliyor. FTX tarafında yapılan para çekim taleplerinin akabinde likidite krizinin ortaya çıkması sonrası Binance açıklama yapmış ve FTX’e yardımcı olmak ismine bir mutabakat imzaladıklarını belirtmişti. Son olarak her geçen gün artan kriz nedeniyle FTX hakkında öbür borsalarda açıklama yaptı.

Genesis ve Crypto.com’dan FTX açıklaması geldi

Kripto para piyasalarında hayli şiddetli bir periyot geçiriyor. Kripto para piyasaların dalgalı bir halde seyretmesi ve düzenleme çalışmalarının da sıkılaşması son günler içerisinde sık sık gündeme gelen hususlar ortasındadır. Bu noktada her adımda dikkatli hareket etmeye devam eden borsalar, yaşanan olaylar karşısında vermiş olduğu yansılar konusunda da dikkatli hareket ediyor. Son günlerde gündemin ana unsuru olan FTX ve Binance krizi nedeniyle açıklama yapmak durumunda kaldılar. Genesis, resmi Twitter hesabı üzerinden FTX’in ismini vermeden şu açıklamaları yaptı:

“Bugünün piyasa olaylarıyla ilgili olarak, lending defterimizi yönetiyoruz ve değerli bir net kredi riskimiz yok. Ayrıyeten, Genesis, merkezi borsalar tarafından verilen rastgele bir token’dan etkilenmemektedir”

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek ise benzeri bir formda Twitter üzerinden şirketin kelam konusu bu krizden şimdi etkilenmediğini belirtti. Mevzuyla ilgili elde edilen bilgiler şu an için bunlarla kısıtlıdır.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu