Google Android Q ile Birlikte Fast Share’i Kullanıma Sunacak

Android Q ile birlikte Android Beam isimli belge paylaşım hizmetini rafa kaldıracak olan Google, Android Beam'in yerine daha verimli olması beklenen Fast Share teknolojisini duyuracak. Apple tarafında yer alan AirDrop teknolojisi, Android'de yer alan Android Beam'e nazaran çok daha stabil çalışıyor. Görünen o ki Google, bu durumu değiştirecek atılımlar yapmaya hazırlanıyor.

9To5Google tarafından paylaşılan ekran manzaralarında ortaya çıkan Fast Share'in nasıl çalışacağı, bu manzaralar sayesinde biraz da olsa anlaşılabiliyor. Paylaşılan ekran imajlarında yer alan dikkat cazibeli ayrıntılardan biriyse aygıt listesinde Chromebook, iPhone ve bir akıllı saatin bulunması. Bu da demek oluyor ki Fast Share, yalnızca Android aygıtlara özel bir teknoloji olmayacak.

Oldukça kolay bir arayüze sahip olan Fast Share ile belge paylaşmak için alıcı aygıtı seçmeniz, akabinde karşıdaki aygıtın bu paylaşımı onaylaması gerekiyor. Huawei Share ve Apple AirDrop ile epeyce büyük benzerlikler taşıyacağı düşünülen Fast Share, Android aygıtlarda yer alan kıymetli bir eksikliği tamamlamış olacak.

Android Q beta sürümü yüklü bir Pixel aygıta sahipseniz Fast Share özelliğine kavuşmuş olma ihtimaliniz var fakat özelliğin şimdi tüm beta kullanıcılarına sunulmamış olduğunu da belirtelim.

Başa dön tuşu