Adobe’un Lightroom Uygulaması Mac App Store’a Geri Döndü

Adobe, profesyonel fotoğraf düzenleme ve yönetme aracı Lightroom’u Mac App Store’da kullanılabilir hale getirdi. Adobe Lightroom, MacOS’un geçen yılki Mojave tasarım değişikliğinin akabinde App Store’a gelen birinci Adobe uygulaması oldu.

Lightroom’un Mac App Store’a gelen sürümü, evvelce Lightroom CC olarak bilinen program olarak karşımıza çıkıyor. Program, taşınabilir ve tablet uygulamalarıyla uyumlu bir formda senkronize olabiliyor ve Lightroom Classic isimli mobil uygulamalardan farklı bir arayüzle kullanıcıları karşılıyor. Birinci hafta fiyatsız kullanımı sunan, sonrasındaysa 9,99 dolarlık bir aylık abonelik fiyatına sahip olan uygulamanın fiyatına 1 TB depolamanın da dahil olduğunu belirtelim.

Adobe, 2012 yılında, Creative Cloud aboneliğini çıkartmadan evvel uygulamalarını bağımsız halde satarken Lightroom 4, 149,99 dolara satılıyordu. Lightroom 5 hiçbir vakit Apple’ın mağazasına gelmedi ve Adobe da Lightroom’un bağımsız uygulamasını satmayı bıraktı. Öbür bir deyişle Lightroom, ikinci kere App Store’daki yerini almış durumda.

Bu haberler mevcut Lightroom kullanıcılarını ziyadesiyle etkilemese de Adobe’un Mac App Store için profesyonel uygulama aboneliklerini düşündüğünü söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu