Yerli platform CereMeet, 100 bin kullanıcıya ulaştı

Yeni platform CereMeet, 100 bin kullanıcıya ulaşarak değerli bir kilometre taşını geride bıraktı. İşte teşebbüs ile ilgili son gelişmeler.

3 boyutlu irtibat ve üretkenlik platformu olarak tanıtımı yapılan CereMeet, kısa mühlet içerisinde değerli bir evrede kaydetti. Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cerebrum Tech Kurucusu Dr. Fazilet Erkul,  platformun 100 bin kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Açıklamalara nazaran CereMeet üzerinden bugüne kadar 5 bin toplantı organize edildi.

“CereMeet’te 2 bin 500 saat görüşme yapıldı”

Dr. Fazilet Erkul, yaptığı değerlendirmelerde CereMeet ile değerli bir basamak kaydedildiğini vurgulayarak “Bir ay içinde 100 bin kullanıcıya ulaştık. Kullanıcılar, CereMeet’te şirket içi farklı etkinlikler, konferanslar ve lansmanlar düzenliyorlar. 20 kurumsal müşterimizin yanı sıra çeşitli STK, dernek ve eğitim kurumları tarafından toplamda 5 bin toplantı ve 2 bin 500 saat görüşme gerçekleştirildi. CereMeet, çevrim içi bağlantısı daha üretken, interaktif, eğlenceli ve sürdürülebilir hale getiriyor. Sanal etkinlikler, vakit ve yer kısıtlamaları olmaksızın etkileşimi de bir üst düzeye taşıyor. Yıllık dönemde 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

İstatistiki datalara nazaran platformu en çok kullanan yaş kümesi 25-40 kümesi. Yurt dışı kullanıcıların da artış gösterdiği CereMeet’de yabancıların oranı yüzde 20’lere ulaşmış durumda. “CereMeet’te özelleştirilebilir jenerik avatarların yanı sıra bireye özel olarak hazırlanan 3 boyutlu fotorealistik avatarlar kullanabilme imkanı da sunuyoruz. Kullanıcılar avatarıyla katıldıkları toplantılarda el kaldırma, alkışlama, onaylama üzere hareketlerle etkileşimde bulunabiliyor. Sunum, ekran ve görüntü paylaşımı üzere klasik bağlantı araçlarının problemsiz entegre edildiği CereMeet’te 80 bireye kadar iştirakle aktiflik düzenleme imkanı bulunuyor” diyerek bilgileri aktaran Erkul, platformdaki geliştirme ve güncellemelerin devam edeceğini de belirtti.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu