Logiwa 10 milyon dolar devam yatırımı aldı

Seri B Çeşitte 10 milyon dolar alan Logiwa, aldığı yatırımlarla depo ve tedarik sürecindeki bulut tabanlı sisteminin güçlenmesini sağladı.

Logiwa, aldığı yatırımlara yenisi ekledi. Seri B yatırım cinsinde Temmuz ayı içerisinde 16.4 milyon dolar yatırım alan şirket, 10 milyon dolarlık yeni bir yatırımı daha duyurdu. Yatırımla birlikte teşebbüsün aldığı toplam yatırım meblağı 26.4 milyon dolara ulaştı.

Logiwa’ya birinci yatırım 2017’de gelmişti

Logiwa için birinci yatırım 2017’de duyurulmuştu. Kuzey Amerika bölgesinde büyüme hedefleyen şirket, bu amaç kapsamında Revo Capital’den yatırım almıştı. Bu yatırımın akabinde 2021 yılı içerisinde ise Seri A tipi kapsamında 8.5 milyon dolarlık bir yatırım elde edilmişti.

Bulut tabanlı platform olarak depo siparişi süreçlerine kıymetli bir katkı sağlayan Logiwa, kapasiteleri yüzde 200’e yükseltilebildiğini belirtiliyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Logiwa CEO’su Erhan Musaoğlu, “Şirketimize yatırımdan fazlasını getiren iki yeni ortağımızın ortamıza katılmasından ötürü çok şanslıyız. Prologis Ventures, lojistik ve tedarik zinciri sanayisinde dünyanın en büyük ve en saygın yatırım şirketlerinden biri. BAM Elevate ise, çok sayıda firmanın başlangıç ​​aşamasından pazar liderliğini kurmaya kadar olan karmaşık sürecine yardımcı oldu. Biz de DTC platformuyla birlikte vizyonumuzu uygulamaya devam ediyoruz.” dedi.

Girişim, aldığı yeni yatırımları platformun geliştirilmesinde kullanacak. Ek otomasyonlar, gelişmiş analitik verirle ve benzeri iş süreçlerinde yenilikler yatırımlarla birlikte platformda güncellenecek.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu