Twitter Circle’da Yaşanan Büyük Sorun: Özel Tweetler Herkese Göründü!

Twitter, bir güvenlik hatasının Twitter Circle adı verilen küçük bir güvenilir arkadaş grubuna yönelik tweetlerin herkese açık olarak görülmesine neden olduğunu doğruladı. Bu durum, özel bilgileri belirli bir grup insanla paylaşmak için Circle özelliğini kullanan kullanıcılar için oldukça endişe verici.

Hata TechCrunch tarafından Nisan 2023’te rapor edildi ancak Twitter, sorunu Circle kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile kısa bir süre önce doğruladı. Twitter, hatanın artık düzeltildiğini ve nedeninin tespit edildiğini iddia ediyor.

Twitter Circle’ın Sorunları Devam Ediyor

Twitter Circle'da Yaşanan Büyük Sorun: Özel Tweetler Herkese Göründü!

Circle özelliği aylardır sorunluydu ve kullanıcılar Circle’ları dışındaki kişilerin özel tweet’lerini görüntüleyebildiklerini bildiriyorlardı. Sorun, Circle tweetlerinin “Sizin İçin” zaman akışında, tweet sahibini takip eden ancak Circle’larında olmayan kullanıcılara gösterilmesinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Ayrıca Circle tweet’lerinin onları takip edenlerin dışındaki kullanıcılara da ulaştığına dair raporlar vardı.

Sonuç olarak, bu sorun Twitter’ın güvenlik önlemleriyle ilgili daha büyük bir soruna işaret ediyor. Eski Twitter Güven ve Güvenlik Başkanı Yoel Roth kullanıcıları, korumalı tweet’lerin çalışmayı durdurması hâlinde platformda yanlış giden bir şeyler olduğu konusunda uyarmıştı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Twitter Kararından Döndü: Kamu Hizmetlerine Ücretsiz API Sunuluyor!
SOSYAL MEDYA

Twitter Kararından Döndü: Kamu Hizmetlerine Ücretsiz API Sunuluyor!

Twitter kısa bir süre önce, aylık 42.000 $’dan başlayan Enterprise planı için ödeme yapmadıkları sürece kamu hizmeti ve güvenlik hesaplarını API’sinden kesme kararından vazgeçti.

Twitter'a Yeni Para Kazanma Yöntemi Ekleniyor
SOSYAL MEDYA

Twitter’a Yeni Para Kazanma Yöntemi Ekleniyor

Twitter, kullanıcıları ve reklamverenleri elinde tutmak için elinden geleni yapmaya devam ediyor.
Elon Musk’ın radikal Twitter Blue kararlarının ardından birçok basın-yayın kuruluşu, Twitter’dan ayrıldıktan sonra kaybedilenleri geri kazanmak için çalışmalar başladı.

Başa dön tuşu