Yerli girişim Artcomun, 2 milyon dolar değerleme ile tohum öncesi yatırım turunu tamamladı

Sanat ve koleksiyon eserlerine yönelik ticaret teknolojileri geliştiren Artcomun, 2 milyon dolar değerleme ile tohum öncesi yatırım tipini tamamlamış oldu.

Artcomun neler yapıyor? Artcomun, sanat ticaretini taşınabilir aygıtlara sığdırıyor, bunu yaparken de bilgi ve algoritmaların gücünden faydalanmayı ihmal etmiyor. KWORKS teşebbüslerinden birisi olan teşebbüs tohum öncesi çeşidinde İlker Diker, Ahmed Faruk Karslı, Emre Kenci, Bülent Tekmen, Gökhan Demir, Ahmet Salih Palamut, Kerem Özden ve UNVEST yer aldı.

Artcomun, kullanıcılar için tek platformda binlerce sanatkara ulaşma imkanı, sanatkarlar için ise fiyatsız sergileme ve ferdî markalarını inşa edebilme imkanı sunuyor. Artcomun, Spotify’ın müzik sanayisine yaptığı misal bir dokunuş ile bilgi ve algoritmalarının gücünü kullanarak çeşitlilik ve sınırsız tedarik gücüne ulaşmayı hedefliyor.

Bununla birlikte, Osman Dora Kezer ve Mertcan Alganoğlu tarafından kurulan Artcomun, 2021 yılında hizmete aldığı MVP’si Sanatyapiyo ile 4097 sanatkara ve 10 binin üzerinde sanat yapıtına konut sahipliği yapar hale geldi. Sanat dünyasında kıymetli bir adım olan bu teşebbüs 80 ülkeden 1 milyon sanatkara ulaşmayı ve Web 3.0 araçları da dahil olmak üzere portföyüne yeni kategoriler eklemeyi hedeflemektedir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu