TeaTechs yeni yatırımla değerini 3,5 milyon dolara çıkardı

Yerli teşebbüs olarak dikkat çeken TeaTechs, yeni yatırım ile bedelini 3.5 milyon dolara çıkarmayı başardı. Yeni yatırım, Türkiye’de teşebbüs ekosisteminin başarılı performansının sürdürdüğünü de gösterdi.

Türkiye’deki teşebbüs ekosistemi için 2022 yılı yatırımlarla dolu geçti. Rekorlara imza atan şirketler yatırımlarla kıymetini yükseltirken pazardaki hakimiyetlerini de arttırdı. Bu şirketlere son örnek ise TeaTechs oldu. Şirket yeni bir yatırım alırken yatırımla birlikte bedeli 3.5 milyon dolara yükseldi.

TeaTechs’e yeni yatırım ISTCAPITAL’den

Yılın başında kurulan ve eylülde Hollanda ve Türkiye’de faaliyet gösteren yatırım fonu ISTCAPITAL’den 2,5 milyon dolar değerlemeyle yatırım alan yerli akıllı tahliller şirketi TeaTechs, 1,5 ay sonra hizmet olarak yazılım dalında tanınan Mithat Özbek’ten yeni bir yatırım daha alarak değerlemesini 3,5 milyon dolara taşıdı. Yatırımla ilgili açıklamalarda bulunan TeaTechs Smart Solution CEO’su Tunç Emre Toptaş, “TeaTechs’i ortaklarım Ali İtimat ve Emrah Erşen’le 2022’nin birinci çeyreğinde kurduk. Yılın sonuna yaklaşırken, 1,5 ay ortayla iki büyük yatırım alarak değerlememizi 3,5 milyon dolara taşıdık. Hizmet olarak yazılım kesiminde dünya çapında tanınan Mithat Özbek’in TeaTechs’e güvenmesi bize gurur veriyor” dedi.

“Yapay zeka, objelerin interneti (IoT), davranışların interneti (IoB), coğrafik bilgi sistemleri ve DevOps üzere alanlara odaklanan TeaTechs, her ölçekten işletmenin dijital dönüşümünü gerçekleştiren web ve taşınabilir tabanlı akıllı hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulamaları üretiyor. Başarılı bir SaaS şirketi olmanın yolunun kullanıcılara kıymet katmaktan, onların işlerini kolaylaştırırken karlarını artıran kolay ve kullanılabilir tahliller üretmekten geçtiğine inanıyoruz. TeaTechs Smart Solutions olarak kullanıcılarımızın güçlü ve zayıf istikametlerini çok yeterli tahlil etmeye, yazılımları tasarlarken empati yapmaya odaklanıyoruz. Hakikat eserin her şeyden evvel kendinizi kullanıcının yerine koyarak tasarlanabileceğini düşünüyoruz. Bu yaklaşımımız, TeaTechs’i 1 yıldan kısa bir müddette 3,5 milyon dolar değerlemeye ulaştırdı” diyerek kelamlarını tamamlayan Emre Toptaş, TeaTechs’in Dünya markası olma yolunda süratle ilerlediğini kaydetti.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu