Volvo’nun Mobil Uygulaması Artık ‘Kaza Danışmanlığı’ Yapacak

Genelde sağlamlığıyla ön plana çıkan Volvo, taşınabilir teknolojileri de yakından takip ediyor. Halihazırda taşınabilir uygulaması olan Volvo, bu uygulamaya yeni bir özellik ekledi. Telematik teknolojisinin kullanılmış olduğu bu uygulama sayesinde kullanıcılar, zati araçlarıyla ilgili bilgilere telefonlarından ulaşabiliyorlardı. Ayrıyeten muhtemel bir arıza durumunda da bu program aracılığıyla direkt Volvo merkezine bağlanabiliyorlardı. Getirilen yeni özellik sayesinde Volvo kullanıcıları, yaşanan bir kaza sırasında da ilgili merkeze bağlanarak, ne yapmaları gerektiği konusunda yardım alacaklar.

Mobil uygulamasından 'Kaza Danışmanı' kısmına giden araç sahibi öncelikle yaralı durumunu bildiriyor, akabinde da operatör yardımıyla bir irtibat gönderiliyor. Bu ilişki sayesinde araç sahibi, kaza anının şokuyla bir kusur yapmadan gerekli tüm bilgileri sisteme giriyor. Aracının fotoğrafını çeken, kazanın nasıl gerçekleştiğini ve adresi belirten araç sahibi, bu bilgileri direkt sigorta şirketine göndermiş oluyor. Araç sahibi isterse en yakındaki tamircilere Kaza Danışmanı yardımıyla ulaşabiliyor.  

Volvo'nun müşterilerine ehemmiyet verdiği aslında biliniyordu. Uygulamalarına getirilen bu özellik ile Volvo, bunu bir kere daha göstermiş oldu.

Eğer siz de bir Volvo sahibiyseniz, Volvo'nun taşınabilir uygulamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu