Ücretsiz Siber Yaz Kampı İçin Son Başvuru 10 Haziran

24-28 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlenecek BÜSİBER’in fiyatsız siber güvenlik kamplarının yedincisi Boğaziçi Fiyatsız Siber Yaz  Kampı için son müracaat tarihi, 10 Haziran 2019 olarak açıklandı. Siber Yaz Kampı’na fiyatsız bir formda başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BÜSİBER Yöneticisi Doç. Dr. Alım Metin, “Yedinci siber kampımızı gerçekleştirmenin memnunluğu içindeyiz. 11 Haziran saat 20:00'da  çevrimiçi bir imtihan ile müracaat yapan öğrencileri bir ön elemeye tabi tutuyoruz. Daha sonra öğrencileri 22-23 haziran’da laboratuvar ortamında bir imtihana daha alarak siber  kampımıza kabul ediyoruz.” derken şu kelamlarına şu formda devam etti;

“Kampımızda öğrencilerimize yemek de veriyoruz. Öğrencilerimize siber güvenlik eğitimlerinde yaygın kullanılan hazır araçların yanı sıra, bu araçların art planını öğreterek sağlam bir altyapı kazandırıyoruz. Kampımızda yer alan bilişim hataları hukuku dersleriyle öğrendikleri bilgileri etik ve kanunlara uygun halde kullanmalarını konusunda bilinçlendiriyoruz. Bu sene 6698 sayılı  kişisel bilgileri müdafaa kanunu eğitimlerini de kamp kapsamına aldık. Fiyatsız kamplarımıza katılanlar siber güvenlik bölümündeki önde şirketlerde çalışmaya başladılar.”

Başa dön tuşu