WhatsApp’a Platformlar Arası Mesajlaşma Desteği Geliyor!

Avrupa merkezli DMA tarafından alınan kararlar neticesinde WhatsApp’a merakla beklenen yenilik geliyor.

Avrupa Birliği pek çok farklı sektörde yaşanan tekel durumunu ortadan kaldırmak adına önemli adımlar atıyor ve bu adımlardan biri de WhatsApp’a kullanıcıların oldukça beğeneceği bir özelliğin gelmesini sağlıyor.

Telegram ve Signal’den WhatsApp’a Mesaj Atılabilecek

Uyulması gereken yeni düzenlemeler kapsamında WhatsApp’a platformlar arası mesajlaşma desteği geliyor. Bir süredir testleri gerçekleştirilen özellik çok yakında herkese açık olarak kullanıma sunulacak.

Platformlar arası mesajlaşma desteğinin çalışma şekli esasında adında belirtildiği gibi. Örneğin WhatsApp alternatifi bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram ya da Signal gibi platformlardan artık hesabı olmasa bile bir WhatsApp kullanıcısına mesaj gönderilebilecek.

Özelliğin dünyanın her yerinde kullanılıp kullanılmayacağı şimdilik belirsiz ancak Avrupa ülkelerinin tamamında kullanılabilir olacağı tahmin ediliyor. WhatsApp hâlihazırda özelliği test kullanıcılarıyla test etmeye devam ediyor ve testler Android ve iOS tarafında koordineli bir şekilde ilerletiliyor.

WhatsApp'tan Dikkat Çeken Yeni Özellik: Yakındaki Kişilerle Dosya Paylaşımı!
İNTERNET

WhatsApp’tan Dikkat Çeken Yeni Özellik: Yakındaki Kişilerle Dosya Paylaşımı!

WhatsApp’ın Android beta sürümünde fark edilen ve hâlâ geliştirilmekte olan yeni bir özelliğe göre WhatsApp’a çok yakında yakındaki kişilerle dosya paylaşma özelliği geliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu