Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

Uzunca süredir ülkemizde 9,90 TL olan Twitch abonelik ücreti, gerek yayıncılar gerek izleyicilerin tepkilerinin ardından zamlandı. Peki yeni Twitch abonelik ücretleri ne kadar oldu?

Twitch, 2021 yılında ülkemizde artık Türk Lirası ile abone olmaya izin vererek, Kademe 1 abonelik ücretinin 9,90 TL’ye sabitlendiğini duyurmuştu. Para birimimizin değer kaybetmesi sonucu bu miktar da giderek değer kaybederken, Twitch’in yayıncılardan kestiği komisyonun da yüksek olmasıyla yayıncılara elle tutulur bir miktar kalmamaya başlamıştı.

Bu yüzden hem izleyiciler abone olarak istedikleri desteği sağlayamıyor, hem de yayıncılar abonelikler üzerinden hak ettiği kazancı elde edemiyordu. Bu duruma gelen tepkiler sonrası Twitch yıllar sonra bu miktarı zamlayacağını açıkladı.

Twitch’in açıklamasına göre değişiklik yalnızca Türkiye ile sınırlı değil. 28 Mart’tan itibaren geçerli olacak değişikliklerde Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık’taki Kademe 1 abonelik ve hediye abonelik fiyatlarında değişikliğe gidilirken, ülkemizde ise her üç kademedeki abonelik ve hediye abonelik fiyatları güncelleniyor.

Yeni Twitch Abonelik Ücretleri

  Mevcut Fiyat Yeni Fiyat
Kademe 1 9,90 TL 43,90 TL
Kademe 2 19,99 TL 87,90 TL
Kademe 3 49,99 TL 215,90 TL

Twitch’in açıklamasına göre mevcut abonelikler yeni fiyattan otomatik olarak yenilenecek, yani kullanıcıların ekstra herhangi bir işlem yapması gerekmeyecek. Şirket ayrıca mevcut abonelere, bu fiyat güncellemesinin yürürlüğe girmesinden bir ay önce e-posta yoluyla bildirimde bulunacağını da belirtti.

Türkiye’deki En Popüler Twitch Yayıncıları
İNTERNET

Türkiye’deki En Popüler Twitch Yayıncıları

Twitch yayıncıları, çok fazla sayıda kişi tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Bazı yayıncılar oyun yayınları yaparken bazıları ise yayın esnasında yalnızca sohbet etmeyi tercih ediyor.

Peki siz yeni Twitch abonelik ücretleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu