Turkcell’in Stratejik Kararı: Ukrayna’daki Varlıkları 500 Milyon Dolara Satıldı!

Turkcell, Ukrayna’daki varlıklarını 500 milyon dolara satarak anlaşmaya vardı. Bu anlaşma, Fransız milyarder Xavier Niel’in yatırım şirketi NJJ Capital ile gerçekleştirildi.

Xavier Niel’in telekomünikasyon faaliyetleri şu anda Iliad aracılığıyla komşu Polonya’da devam ediyor ve iki ülke arasındaki önemli dolaşım trafiği, Turkcell ile yapılan bu 500 milyon dolarlık anlaşmayı destekliyor.

Fiyatın, Ukraynalı Lifecell’in kârına göre uygun olduğu belirtilirken, aslında bu anlaşmanın fiyat verilmeden aralık ayında yapıldığı ifade ediliyor.

Anlaşmada Lifecell LLC, LLC Global Bilgi ve LLC Ukrtower’ın kontrolü NJJ Capital’e devredilecek. Turkcell, en son üst düzey yönetim değişikliği haberleriyle gündeme gelmişti.

Turkcell Tarifeleri ve Fiyatları - 2024
MOBİL

Turkcell Tarifeleri ve Fiyatları – 2024

Turkcell tarifeler ve fiyatları, mevcut paketinden memnun olmayan ve bu nedenden dolayı farklı bir tarifeyle devam etmek isteyen kişiler tarafından merak ediliyor.

Turkcell, eski Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’u genel müdür olarak atadığını duyurdu. Yönetim Kurulu tarafından onaylanan atama ile Dr. Ali Taha Koç, genel müdürlük görevine başlamıştı.

Başa dön tuşu