Cartman’ı özleyenler vaziyet alın… South Park’ın 26. sezon tarihi belli oldu!

Comedy Central tarafından birinci kere 1997 yılında seyircilere sunulan animasyon serisi South Park’ı 26. dönemi 8 Şubat Çarşamba başlayacak.

Ağustos 2022 tarihinde 26 yaşındaki seriyi 30. döneme taşımak için Paramount+ streaming platformu ile 900 milyon dolarlık bir muahede imzaladıklarını duyuran “South Park”ın ortak yaratıcıları Matt Stone ve Trey Parker, “South park”ın yeni kısımlarının prömiyerden sonra SouthPark.cc.com, CC.com ve Comedy Central uygulamasında yayınlanacağını duyurdu.

“There is no place like here” cümlesi ve Butters’ın şanssız anlarından birine şahit olduğumuz fragrman ile gelen yeni dönem duyurusu izleyicilerde büyük merak uyandırdı.

Paramount+ streaming platformu ile yapılan muahede sonrası şimdilik 30. döneme kadar devam edecek olan South Park’ın geçtiğimiz döneminde COVID temasında ilerleyen altı kısım izlemiştik. Bu kısımların çabucak sonrasında “The Streaming Wars” isminde iki özel kısım gelmişti. Yeni dönemin kaç kısımdan oluşacağı, hangi temaları içereceğine dair yayınlanan teaser dışında şimdilik yayınlanmış bir bilgi yok.

ABD imali olan animasyon güldürü dizisi, Colorado eyaletinde yer alan kurgu bir kasaba olan South Park’ta yaşayan dört sınıf arkadaşının öyküsünü anlatıyor. Her kısmında, tüm karakter ve olayların kurgu olduğunu ve içeriğinden ötürü hiç kimse tarafından izlenmemesi gerektiğini belirten bir ikazla başlamasına karşın yayınlandığı birinci dönemden itibaren bilhassa birçok toplumsal, kültürel, dinî ve politik gönderme içeren ve lafını esirgememesi sebebiyle birçok farklı kümeden hem reaksiyon hem beğeni kazanmaya devam ediyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu