Telefonun Her Bilgisine Ulaşan Casus Uygulamayı Denedik

Günlük hayatımızdaki birçok işi akıllı telefonlarımız aracılığıyla yapıyoruz. Bunun bir sonucu olarak da şahsî bilgilerimizin çok fakat çok büyük bir çoğunluğunu akıllı telefonlarımızda koruma ediyoruz. Pekala, bu bilgiler ne kadar inançta?

Normal koşullar altında telefonunuzun şifresini bilmeyen birinin bu bilgilere ulaşması çok daha sıkıntı bir durum. Hatta ulaşsa bile siz ortamda bulunmadığınız sürece bu bilgilere erişebiliyor. Alışılmış ki telefonunuza bir uygulama kurup bu bilgileri çok uzun bir mühlet görme ihtimali de mevcut.

Videoda incelediğimiz uygulama aracılığıyla belirlediğiniz kişinin bilgilerine ulaşmakla kalmıyorsunuz, telefon üzerinden gerçekleştirdiği her hareketi de görebiliyorsunuz. Diğer bir deyişle sadece telefon numaraları ya da ferdî bilgilerine ulaşmakla kalmayıp WhatsApp üzerinden kiminle mesajlaştığını da görebiliyorsunuz.

Uygulama, ailelerin çocuklarını denetim etmesini ve onların inançta olduklarından emin olmasını sağlıyor. Bu kadar bir nezaret ne kadar düzgün bilemiyoruz ve görüntüyü izledikten sonra yorumlarda tartışmak üzere size de bir soru yöneltiyoruz:

Sizce bu kadar denetim sahiden gerekli mi?

Şimdiden âlâ seyirler diliyoruz.

Başa dön tuşu