Xiaomi 13 tanıtımı için sürpriz gelişme

Xiaomi 13’ün 1 Aralık’ta tanıtılacağı belirtilmişti. Lakin yeni açıklama ile tanıtım ertelendi. İşte ayrıntılar.

Xiaomi 13’ün, yılın son büyük telefon lansmanlarından biri olarak 1 Aralık’ta Çin’de piyasaya sürülecekti. Şirket resmi açıklamalar ile bu durumu aktarmıştı. Artık, şirket aktifliğin erteleneceğini onayladı.

İlgili haber: Xiaomi 13 serisi 1 Aralık’ta piyasaya sürülüyor

Xiaomi 13 ne vakit tanıtılacak?

Xiaomi tarafından resmi açıklama yapılsa da hususla ilgi soru işaretleri bırakıldı. Çünkü yeni tanıtım tarihi açıklanmadı ve ileri tarihlerde tanıtımın yapılacağı belirtildi. Gecikmenin Çin Halk Cumhuriyeti’nin eski Devlet Lideri Jiang Zemin’in vefatından kaynaklandığı düşünülüyor. Şirketin hususla ilgili açıklamasında “Yeni Mi 13 serisinin lansmanının erteleneceğini size bildirdiğimiz için üzgünüz. Yeni çıkış tarihi onaylanır onaylanmaz sizi bilgilendireceğiz.” Denildi.

Ağustos ayında Motorola’nın ABD ile Çin ortasında artan siyasi tansiyonlar nedeniyle Razr 2022 ve X30 Pro’nun Çin lansmanını ertelediğini görmüştük. Bu nedenle ertelemeler bir sürpriz değil. Tüm bu gelişmelerle birlikte Xiaomi 13 serisinin yeni üst seviye Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip birinci telefonlardan biri olması bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu