Steam Deck Rakibi ASUS ROG Ally Çıkış Tarihi Belli Oldu

Teknoloji dünyası resmen bir geriye dönüş yaşıyor. Donanım tarafında tanınan birçok firma, Steam Deck ile yeniden popülerlik kazanan el konsolları sektörüne yavaş yavaş girmeye başladı. 1 Nisan’da tanıtılan ASUS ROG Ally, el konsolu, başlangıçta şaka sanılmıştı. Ancak ürün ciddi ciddi yolda!

ASUS ROG Ally, devam eden geliştirme sürecinin ardından nihayet oyuncularla buluşacak. Firma, el konsolunun Steam Deck’e önemli bir rakip olacağını düşünüyor.

ASUS ROG Ally Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi 

  • Ekran: 1080p, 120 Hz panel
  • Yonga seti: AMD Ryzen Z1 Extreme
  • Bellek: 16 GB LPDDR5 RAM
  • Depolama: 512GB PCIe 4.0 SSD
  • İşletim Sistemi: Windows 11

Şu an birçok oyunu kaldırabilmesi sayesinde oyun konsolları içerisinde en güçlü tercihlerden biri olarak görünen Steam Deck’e karşı rakiplerin ortaya çıkması, çok uzun sürmedi.

Bilgisayar üretimi ve donanımları konusunda sektördeki en güvenilir markalardan biri olan ASUS, ROG Ally ismindeki el konsolunu geçtiğimiz aylarda tanıttı.

ASUS’un aktardığı bilgilere göre Steam ve Epic Games gibi tüm oyun kütüphanelerinin kullanılabileceği bir Windows işletim sistemine sahip olacak olan ROG Ally, AMD tarafından geliştirilen GPU ve CPU’nun bir arada yer aldığı son nesil bir APU kullanacak.

Steam Deck ile benzer özellikler taşıyan ROG Ally’ın özellikle ekran ve APU gücü konusunda bariz avantajları var gibi görünüyor. 1920×1080 çözünürlüğe sahip 120 Hz bir ekranla gelecek olan ASUS Ally, rakiplerine kıyasla çok daha yüksek ekran parlaklığı sunuyor.

ASUS ROG Ally çıkış tarihi ise 13 Haziran olarak açıklandı. 699 dolarlık fiyat etiketine sahip olması bebklenen cihaz, Steam Deck’ten daha pahalı olsa da Geekbench verilerine göre daha iyi performans sunuyor. Ayrıca cihazı alanlara 3 ay Xbox Game Pass Ultimate ücretsiz olarak verilecek.

Steam Deck Rakibi ASUS ROG Ally Geekbench Puanı ile Şaşırttı!
OYUN

Steam Deck Rakibi ASUS ROG Ally Geekbench Puanı ile Şaşırttı!

ASUS ROG Ally Geekbench puanı ile gündeme geldi. Peki, Steam Deck rakibi olan el konsolu Geekbench testinde nasıl bir performans sergiledi? Test sonuçlarına dair merak edilen ayrıntılar haberimizde.

Logitech G Cloud Gaming Handheld El Konsolu Tanıtıldı
TEKNOLOJİ

Logitech G Cloud Gaming Handheld El Konsolu Tanıtıldı

Bulut tabanlı oyun hizmeti her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. İlk örneklerinden birini Stadia ile gördüğümüz sistem, Xbox Cloud Gaming ve GeForce Now ile birlikte artık milyonlarca oyuncuya hizmet veriyor.

Başa dön tuşu