Yeni Windows 10 Önizleme Sürümü Yayınlandı

Microsoft, Ekran Okuyucu iyileştirmeleriyle birlikte yeni Windows 10 önizleme sürümünü yayınladı. Build 18912 yapı numarasına sahip olan yeni Windows sürümü, gelecek yılın birinci yarısında yayınlanacak olan Windows 10 20H1 güncellemesiyle birlikte karşımıza çıkacak yeni özellikler hakkında birinci bakışa sahip olmamızı sağlıyor.

Güncelleme ile birlikte Ekran Okuyucu uygulamasına kıymetli bir güzelleştirme geliyor. Artık Windows 10 Ekran Okuyucu uygulaması, bulunduğunuz sayfada yer alan bir irtibatın amaç sayfasındaki başlığı okuyabilir. Caps+CTRL+D tuşlarına basarak kullanabileceğiniz bu uygulama aygıtınızdan çevrimiçi servislere bilgi gönderilmesiyle kullanılabiliyor lakin dilerseniz bu bilgi akışını kapatabiliyorsunuz.

Albacore isimli Twitter kullanıcısı, Microsoft’un sürüm notlarında belirtmediği iki özelliği daha gün yüzüne çıkardı. Buna nazaran Windows 10’un takvim uygulaması, Build 18912 ile birlikte bir süratli oluşturucuya sahip oluyor. Bu özellik, hatırlatıcıyı çok fazla kullanan bireyler için son derece yararlı olacaktır.

Gelecek yıl Windows 10’a eklenecek bir öbür özellik ise indirme sürat limiti olacak. Ayarlar uygulaması üzerinden değiştirebileceğiniz bu özellik sayesinde tıpkı bir oyun ya da indirme istemcisinde olduğu üzere Windows 10 güncellemelerinin mutlak indirme suratını Mbps cinsinden belirleyebileceksiniz.

Başa dön tuşu