Spotify Yeni Bir Özellik Getiriyor: Sosyal Çalma Listesi

Müzik dinlemeyi seviyorsanız ve daha da yeterlisi arkadaşlarınız ile birlikte müzik dinlemeyi seviyorsanız, Spotify’ın üzerine çalıştığı yeni özellik tam size nazaran diyebiliriz. Bu yeni özellik, arkadaşlarınız ile ilişki kurup ortak bir çalma listesi oluşturmanızı sağlıyor. Arkadaşınızın Spotify kodunu okutarak birbiriniz ile ilişki kuruyorsunuz. Büyük bir olasılıkla Spotify bu özelliği ileride çok güzel bir hale getirip arkadaşlarınız ile tıpkı notayı tıpkı anda duymanızı sağlayacak.

Diğer müzik servislerine kıyasla Spotify’a gelen bu özellik ‘Sosyallik’ kavramını artırarak kullanıcılarına hoş bir müzik tecrübesi sunacak. Özelliğin şimdi tam olarak ne vakit geleceği ve premium üyelerine ne üzere avantajlar sağlayacağı konusundaki ayrıntılar belirli değil. Özellik şu an için sırf Spotify yetkililerine açık.

Arkadaşlarınız ile dinlemek için yapmanız gerekenler çok kolay üzere gözüküyor. Bir aygıta bağlan menüsünün altında bulunan “Arkadaşlarına bağlan” seçeneğindeki kod ile birlikte irtibat kurulacak ve eş vakitli olarak arkadaşlarınız ile müzik dinlemeye başlayacaksınız.

Başa dön tuşu