Sony, CES 2023’te yeni elektrikli otomobilini tanıttı

Sony bu yıl dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan Nevada CES’de Honda ile birlikte geliştirdiği elektrikli arabasını tanıttı.

Sony kurulduğu günden bu yana geliştirdiği teknolojik eserlerle karşımıza çıkıyor. Sony karşımıza son olarak CES 2023 fuarında Honda ile birlikte geliştirdiği Afeela elektrikli arabasını tüketicilerin beğenisine sundu. Sony 2020 yılında Vision S ve 2022 yılında karşımıza SUV konseptiyle tüketicilerin karşısına çıkmıştı.

Fuarda hayli ilgi çeken otomobil tasarımsal olarak birden fazla elektrikli arabada gördüğümüz çağın ötesinde futüristik bir tasarımı bulunuyor.  Apple tarafından beklenen elektrikli araba atağının gelmemesi, Sony tarafını bir adım öne geçirdi. İki Japon üretici tarafından geliştirilen bu araçta Sony tarafı kendi abonelik ve hizmetlerini bu araçta kullanılabileceğini söz etti. Böylece PS5 oyunlarınızı bu araçta oynayabileceksiniz. 

Honda Mobility, aracın üç sene içerisinde yollarda görebileceğimizi açıkladı. Honda tarafı, aracın kablosuz olarak güncellenebileceğini ve daima olarak araca yeni özellikler eklenebileceğini bu sayede araç uzun yıllar yeni kalacağını açıkladılar. Bu özellikler ortasında tam otonom sürüşe geçilmesi ve otonom sürüşünde geliştirilmesini dahil ediyorlar. Böylece araç şarj olurken Sony tarafından geliştirilen Playstation oyunlarını oynayabileceksiniz. Sony ve Honda işbirliği içerisinde geliştirilen Afeela, gelecekteki arabaların dönüşümü açısından bize gelecekten haber veriyor. Gelecekteki arabaların yalnızca bir noktadan öteki götürmekten daha fazlasını yaparak teknolojik bir aygıta dönmesi, son tüketiciler tarafından epey muhtemel olarak görülüyor. Sony, Afeela adımıyla bir dönüşümün liderliğini çekiyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu