Shutterstock’a Metinleri Görüntüye Dönüştüren Yapay Zeka!

Bundan birkaç ay evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, en tanınan stok fotoğraf platformları ortasında yer alan Shutterstock ile son periyotlarda çok konuşulan metinleri görsel haline getirme yapay zekaları geliştiren Open AI’nin bir iş birliğine vardığından bahsetmiştik. Kelam konusu iş birliği, Open AI’nin yapay zekası ile DALL-E ile Shutterstock ortasındaki bir entegrasyonu kapsıyordu.

Şimdiyse bu iş birliği ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı. Shutterstock‘un internet sitesi üzerinden yeni bir araç yayınlandı. Bu araç, tıpkı DALL-E üzere metinlerden imajlar oluşturmaya yarıyor. Üstelik bu yapay zeka aracı ile oluşturulan görseller, oluşturulduğu an oluşturan kişi ismine lisanslanacak.

Shutterstock’taki yapay zekayı çabucak artık deneyebilirsiniz!

Yapay zeka takviyeli manzara oluşturma aracı için oluşturulan internet sitesine giriş yaptığımızda, hemen kullanmaya başlayabileceğimizi görüyoruz. Şayet bir Shutterstock hesabına sahipseniz, o hesaba giriş yaptıktan sonra yapay zekaya imaj oluşturtmaya başlayabilirsiniz.

*Yapay zekanın ürettiği örnek görsel.

Yapay zeka, fiyatsız sürümde birtakım kısıtlamalar sunuyor!

Yaptığımız denetimlerde, fiyatsız bir Shutterstock hesabına sahip olduğumuzda, sınırsız manzara üretimi yapamadığımızı görüyoruz. Günlük limitin üzerine çıkılmasına müsaade verilmiyor. Şayet vakit kaybetmek istemiyorsanız, aylık 29 dolardan başlayan ödemeyi kabul etmeniz ve ücretli aboneliği başlatmanız gerekiyor.

Peki Shutterstock’a eklenen yapay zeka takviyeli manzara oluşturma aracı nasıl kullanılır?

  • Adım #1: Buradaki ilişkiyi kullanarak yapay zekaya ulaşın.
  • Adım #2: Kendinize bir Shutterstock hesabı açın ve giriş yapın.
  • Adım #3: Ne hakkında manzara oluşturmak istediğinizi birkaç cümle ile açıklayın. (Türkçe kullandığınız vakit da sonuç veriyor.)
  • Adım #4: Oluştur” seçeneğine tıklayın.
Başa dön tuşu