Samsung Galaxy Unpacked Etkinliği 2023: Canlı Haber

Samsung’un merakla beklenen Galaxy Unpacked 2023 etkinliği gerçekleşiyor. Samsung, etkinlikte Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5, yeni Galaxy Watch 6 serisi ve Galaxy Tab S9’un 5 farklı modeli olmak üzere birçok yeni ürünü kullanıcılarıyla buluşturdu.

Pandemi nedeniyle bir süredir sanal ortamda düzenlenen etkinlik, uzunca sürenin ardından yüz yüze olacak şekilde, Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirildi. Peki etkinlikte hangi ürünler tanıtıldı?

Samsung Galaxy Unpacked Etkinliği 2023: Canlı Haber (Güncelleniyor)

Samsung Galaxy Fold 5 Tanıtıldı

Qualcomm’un özel olarak tasarladığı Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy işlemciden gücünü alan Samsung Galaxy Fold 5, çekirdek ve GPU frekansı konusunda önemli bir artışa sahip.

Çok daha serin ve daha uzun pil ömrüyle gelecek olan serinin yeni üyesi, Galaxy Fold 4’e göre çok daha ince ve çok daha hafif.

7.6 inç boyutuna sahip Dynamic AMOLED 2X panele sahip Galaxy Fold 5, 1812×2179 çözünürlük sunarken 1-120Hz adaptif yenileme hızıyla dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri ve Fiyatı
MOBİL

Samsung Galaxy Z Fold 5 Özellikleri ve Fiyatı

Katlanabilir akıllı telefon kullanmaktan keyif alan kullanıcılar tarafından heyecan içerisinde beklenen cihazlar arasında Samsung Galaxy Z Fold 5 modeli de bulunuyordu.

Samsung Galaxy Flip 5 Tanıtıldı

Samsung, Galaxy Fold 5’te olduğu gibi Galaxy Flip 5’te de özel üretim Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy işlemcisini kullanıyor.

12 GB RAM’e sahip Galaxy Fold 5’e kıyasla 8 GB RAM temel model ile gelen Galaxy Flip 5’in depolama kısmında ise 128, 256 ve 512 GB’lık seçenekler bulunacak.

Kapak ekranı 2 kat büyüyen Galaxy Flip 5’in bu kapak ekranı üzerinden artık çok daha fazla işlem yapılabilecek. Ana ekran ise 6.7 inç büyüklükte, Dynamic AMOLED 2X panel ile geliyor.

Samsung Galaxy Z Flip 5 Özellikleri ve Fiyatı
MOBİL

Samsung Galaxy Z Flip 5 Özellikleri ve Fiyatı

Güney Kore merkezli teknoloji devi tarafından yapılan tanıtımla beraber Samsung Galaxy Z Flip 5 özellikleri ve fiyatı belli oldu. Peki, Samsung marka yeni katlanabilir akıllı telefon modeli neler sunuyor? Bu yazıda Galaxy Z Flip 5’e dair merak edilen soruları cevaplayacağız.

Samsung Galaxy Watch 6 ve Watch 6 Classic Tanıtıldı

Samsung, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in yanı sıra aksesuar tarafında da yeni ürünlerini tanıttı.

6. nesil akıllı saatler olan Galaxy Watch 6 serisinin iki üyesi Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic, Exynos W920 işlemciden Exynos W930 işlemciye geçiş yapıyor.

2 GB RAM’e sahip olacak akıllı saatlerin depolama tarafında ise bizleri 16 GB’lık bir depolama karşılıyor. Ayrıca bir önceki serinin ekranı olan 1.4 inç büyüklüğe kıyasla Galaxy Watch 6 serisinin ekranı 1.6 inç büyüklükle dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Watch 6 Özellikleri ve Fiyatı
TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy Watch 6 Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Watch 6 serisi özellikleri ve fiyatı belli oldu. Güney Kore merkezli teknoloji devi tarafından sunulan Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic isimli akıllı saat modelleri, sahip oldukları donanım ve şık tasarımla dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

Samsung Galaxy Tab S9 Serisi Tanıtıldı

Samsung, Galaxy Tab serisinin yeni üyeleri Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra’yı tanıttı.

Tüm tabletler, tıpkı etkinlikte tanıtılan diğer ürünlerde olduğu Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy işlemciden gücünü alıyor. Serideki en güçlü model olan Galaxy Tab S9 Ultra modeli 16 GB RAM ve 1 TB’a kadar depolama alanı sunuyor. Galaxy Tab S9+ ise 12 GB RAM ve 512 GB depolamaya sahip. Standart model ise 8 GB RAM ve 128/256 GB depolama seçeneklerine sahip.

Dynamic AMOLED 2X panelleriyle gelen ve 60-120Hz değişken yenileme hızına sahip olan Galaxy Tab S9 serisinin pil performansı da önceki seriye göre oldukça artırılmış durumda.

Galaxy Tab S9 Serisinin Tanıtım Posteri Sızdırıldı: Tabletlerin Tasarımı Ortaya Çıktı!
TEKNOLOJİ

Galaxy Tab S9 Serisinin Tanıtım Posteri Sızdırıldı: Tabletlerin Tasarımı Ortaya Çıktı!

Samsung, Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra tabletlerini içeren Samsung Galaxy Tab S9 serisinin lansmanı için hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılan en başarılı ürün sizce hangisi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu