NASA, Mars 2020 Görevi İçin Tanıtım Kampanyası Başlattı

NASA, 2020 Mars vazifesi için çalışmalarını sürat kesmeden sürdürüyor. Bilimsel çalışmaların yanında Mars vazifesinin de tanıtımını yapmaktan geri kalmayan NASA, yeni bir tanıtım kampanyası oluşturdu. Oluşturulan bu yeni tanıtım kampanyasına isteyen herkes katılabiliyor ve NASA tarafından üretilmiş olan dijital bir 'biniş kartı'na sahip oluyor. 30 Eylül 2019'a kadar dileyen herkes bu kampanyaya katılabilir.

2020 yılında hayata geçecek olan NASA'nın Mars projesiyle birlikte gezegene gönderilecek olan beşerler, Mars üzerinde araştırmalar yapıp bu gezegende ömür belirtisi arayacaklar. İnsanlığın öteki bir gezegene gidişinin birinci defa yaşanacağı bu tarihi olayda tüm insanların bir biçimde dahil olmasını isteyen NASA, böyle bir kampanya düzenlemiş durumda.

Bu tanıtım kampanyasında NASA, sizlerden kimi bilgiler istiyor. Bu bilgiler isim, soyisim, posta kodu ve mail adresiniz üzere kolay bilgiler. Çabucak akabinde da size özel olarak kodlanmış bir biniş kartı oluşturuyor. Bu biniş kartı, tıpkı uçaklardakine benzeri bir biçimde tasarlanıyor. Olaya espri de katmak isteyen NASA, biniş kartı oluşturan yolculara özel 'puan' veriyor. Bu puanlar tıpkı havayolu şirketlerinin uçuş başına verdiği mil puanlar üzere tasarlanmış. Lakin gidilen uzaklık çok uzak olduğu için gündelik ömürde kazanılan puanlara oranla önemli manada yüksek. 

Eğer sizler de bu tanıtım kampanyasına katılmak isterseniz, buradan ilgili internet sitesine erişebilirsiniz.

  • Not: Bu kampanyanın yalnızca tanıtım emelli yapıldığını, size verilen biniş kartının ve puanın bir geçerliliğinin olmadığını hatırlatırız.

Başa dön tuşu