Linkedln’e Göre Popüler Olan Meslekler(2023)

Her yıl merak edilen bahisler ortasında tanınan meslekler de yer alır. Bu soruya karşılık olarak 2023 Linkedln bilgileri incelenebilir. Son 5 yılın süratle büyüyen 10 iş alanı ve geleceğin çalışma dünyasını yakından görmek için. 2023 Linkedln sonuçları şu formdadır:

1-Game Designer( Oyun Tasarımcısı)

Oyun dizayncıları genel olarak üniversitelerin yazılım, mühendislik yahut dijital oyun tasarımı kısımlarından mezun olan bireylerin tercih ettiği meslek gruplarındandır. Dijital ortamlarda yer alan oyunların tasarım süreçlerini ve kullanıcı ile buluşana kadar geçen müddette yapılması gerekenleri şekillendiren bireylere denir.

2-Blokzincir geliştiricisi/yazılımcısı

Bu meslek kümesi emel doğrultusunda gereken yazılım ve programların lisanlarını geliştiren şahıslardır. Kripto para üniteleri, akıllı mukaveleler de geliştirme sürecinde yer alabilir. Bu uygulamaları geliştirmek için; Javascript, C#, Python üzere farklı programlama lisanlarını bilmek gereklidir.

3- Büyüme Uzmanı

Büyüme uzmanları, bünyesinde bulundukları yahut hizmet verdikleri şirketin gelişim grafiğini inceleyen ve şirketin büyümesi için gerekli adımları tespit ederek çalışmalar yapan şahıslardır. Pazarlama yahut eser geliştirme takımları ile bağlantı hâlinde olurlar ve şirket gelir randımanını arttırmayı amaçlarlar.

4-Müşteri Muvaffakiyet Uzmanı

Bu alanda müşterinin satın aldığı hizmetten en düzgün formda faydalanması ve şad kalmasını hedefleyen meslek kümesidir. Müşterinin en güzel tecrübesi yaşadığından emin olmayı hedefler.

5-Oyun sanatçısı

3 boyutlu modellemeler yaparak sanatsal ögeler oluşturan yahut illüstrasyon üretimlerini oyuna adapte eden bireylerdir. Oyunların yer yahut karakter kurgularını gerçekleştiren oyun sanatkarları oyun geliştiricileri ve oyun dizayncıları ile bir arada çalışarak üretim gerçekleştirir.

6-Yapay Zeka Mühendisi

Makineleri insan beyni üretim sistemine uygun formda düzenleyen ve programlayan şahıslar yapay zeka mühendisi olarak isimlendirilir. Farklı hizmet dallarının yararına çalışmalar yapan bu meslek alanında

7-Oyun Geliştirici

Oyun geliştiricileri, dijital oyunların beli teknik gereksinimlerin tıpkı vakitte oyunun içeriğine nazaran kodlama lisanları ile sıfırdan oluşum gerçekleştiren şahıslardır.

8-Hasta İlgileri Sorumlusu

Hasta bağlantıları sorumlusu öbür ismiyle hasta koordinatörleri, hastanın tedavi gereksinimlerini yönetmeye yardımcı olur. Bununla bir arada hasta sıhhat kuruluşu ortasında memnuniyet durumu oluşturmayı amaçlar.

9-Konsept Sanatçısı

Son vakitlerde tanınan epey tanınan olan oyun bölüm meslek alanlarından biri de konsept sanatçılığıdır.Konsept sanatçılığı oyun yahut animasyon karesinin nasıl görüneceği ile ilgilenir. Genel olarak 2 boyutlu dizaynlar ile üretimler gerçekleştirir.

10-3D Modelleme Uzmanı

3d modelleme uzmanları; dijital tasarım ve üretim yapan bireylerdir. 3d çizim ve tasarım programına hâkim olan şahıslar; bir obje yahut modelin dizaynında yer alır.

Kaynak: İndir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu