Huawei’nin CEO’su: HongMengOS, Diğerlerinden Daha Hızlı

ABD’nin Çinli teknoloji devi Huawei’ye yaptığı yaptırımlardan sonra, Huawei’nin kendi işletim sistemi HongMengOS hakkında bir sürü gelişme duymuştuk. Son vakitlerde ABD ve Çin ortasında biraz daha yumuşamaya gerçek ilerleyen bu ticari savaşta Huawei ile ABD’li şirketlerin iş yapmasında külfet olmadığını söyleyen Trump’a, Huawei’nin CEO’sundan karşılık gecikmedi. 

Google, Donald Trump'ın Huawei için yaptığı açıklamalardan sonra Android takviyesini devam ettirecekti lakin Ren Zhengfa, kendi işletim sistemlerini geliştirmekten vazgeçmediklerini açıkladı ve büyük tezlerde bulundu. Kendi işletim sistemlerinin Android’den daha süratli olacağını söyleyen Ren, tıpkı zamanda MacOS’tan da süratli olacaklarını belirtti. Bu açıklama, HongMengOS’un bilgisayarlar için de gelebileceği manasına geliyor olabilir. 

HongMengOS’un hızlı olduğunu esasen duymuştuk ve birçok farklı aygıta geleceğini biliyorduk lakin nitekim bilmek istediğimiz en kıymetli şey işletim sisteminin ne vakit kullanılabilir olacağı. Yeni işletim sisteminin Huawei Geliştirici Konferansında bu husus hakkında bir duyuru yapmalarını bekliyoruz. 

Başa dön tuşu