Twitch, OBS’e Rakip Olacak Canlı Yayın Uygulamasını Duyurdu

Şimdiye kadar canlı yayın yapan yayıncılar, OBS ve öteki üçüncü parti yazılımlara başvurmak zorunda kalıyorlardı. OBS'in detaylı ayarları da birçok yeni başlayan yayıncıyı sıkıntıdan çıkartıyordu. Bugün itibariyle bir sonraki Dr. Disrespect, Lirik yahut Shroud olmayı umanlar için öteki bir seçenek var: Twitch Studio.

Twitch'in birinci masaüstü yayın uygulaması, şimdilik kapalı beta sürümünde ancak katılmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Twitch, insanların bilgisayarlarından, PS4 yahut Xbox One konsollarından canlı yayın yapmalarını kolaylaştırmak için uygulamasını duyurdu. Twitch Studio; OBS, Streamlabs OBS yahut xSplit üzere uygulamalara rakip olacak.

Twitch Studio, temel olarak insanların zahmetsiz bir formda yayın yapmaya başlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış. Söylenenlere nazaran mikrofonunuzu ve kameranızı ayarlayıp canlı yayınınızda birtakım görsel efektler için bir şablon seçtikten sonra, süratli bir biçimde canlı yayına başlayabileceksiniz.

Gelecek aylarda Twitch, yeni uygulaması Twitch Studio'ya kimi yenilikler ekleyecek. Bu yeniliklerden birisi, kullanıcının izleyiciler ile yazışabilmesini güzelleştirecek. Başka yenilikler ise panelin denetimini kolaylaştıracak.

Başa dön tuşu