Google Uygulaması’nın 9.72 Beta Sürümü Yayımlandı

Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran Google Uygulaması daima olarak teknoloji dalı devi Google tarafından güncelleniyor. Yayımlanan son beta güncellemesi; Google Lens, Google Podcasts, Google Asistan üzere uygulamalaraa yenilikler getirirken, hava durumu uygulamasının yanılgı vermesine sebep oldu.

Google Lens

  • Eskisine nazaran daha yuvarlak bir logoya sahip olan Google Lens, Google'ın ana teması olan dört rengi de dizaynının içerisinde barındırıyor. Bu yenilik, Google Asistan sekmesinde ve son kullanılanlar menüsünde de tesirlerini gösteriyor.

Google Podcasts

  • Google'ın arama sonuçlarında gösterdiği Podcasts özelliği artık kullanıcılara kısımları “Önce En Yeni”ye göre yahut “Önce En Eski”ye nazaran sıralama imkanını tanıyor. Yeni özellik, sıralanan podcastlerin sağ üst kısmında üç çizgi şeklinde filtreleme seçeneği olarak yer alıyor.

  • Yeni gelen bir başka özellik olan uyku zamanlayıcısı ile artık Google Podcasts, belirlenen müddet sonrasında duruyor. Bu sayede uykunuzu getirmek yahut uyumadan evvel bir müddet podcast dinlemek çok daha kolay hâle geliyor.

Google Asistan

  • Tanıdıklarınızı ekleme özelliği hâlihazırda Google Asistan'da bulunuyor ve kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Gelen yenilik sayesinde Asistan arayüzü kullanılmadan yeni şahıslar buraya eklenebiliyor.

Hava Durumu Hatası

  • Google'ın bu hafta içerisinde kullanıma sunduğu Hava Durumu Kartı özelliği, Hava Durumu uygulamasının çalışmasını bozmuş üzere gözüküyor. Google Uygulaması 9.72 beta güncellemesinde arama motorundan hava durumu bilgilerine erişilebilirken akıllı telefonda bulunan Hava Durumu uygulaması ne yazık ki çalışmıyor.

Yeni güncellemenin son kullanıcıya ne vakit yayımlanacağına dair ne yazık ki net bir tarih yok. Şayet Google güncellemelerinden siz de en kısa müddette haberdar olmak ve bu güncellemeleri aygıtınızda edinip deneyimlemek istiyorsanız buradan Google'ın beta programına kaydolabilirsiniz.

Başa dön tuşu