Bitcoin Karşıtı Schiff: Bitcoin Yok Olacak

Kripto para dünyasının başkan ismi Bitcoin (BTC), son devirlerde piyasalarda yaşanan olumsuz durumlar karşısında makûs bir performans sergiliyor. Bitcoin Aykırısı Schiff ise argümanını sürdürüyor: Bitcoin yok olacak!

Dolar ve başka yatırım araçlarının son devirlerde yükseliş göstermesine karşın düşüş yaşayan Bitcoin, yatırımcılarını adeta büyük hüsrana uğrattı. Önder kripto para BTC’nin düşüşe geçmesiyle birlikte BTC tersi bireyler bir sefer daha gündeme gelmeye başladı. Bir altın yanlısı ve Bitcoin zıddı olarak bilinen Peter Schiff, FTX krizinin akabinde kanılarını paylaştı. Yıllardır Bitcoin hakkında olumsuz fikirleriyle bilinen ve Bitcoin’in yok olacağını söyleyen Schiff, resmi Twitter hesabı üzerinden şunları aktardı:

Bir yıl evvel Bitcoin 69.000 dolar düzeyine ulaştı. Süper doruğun ana nedenlerinden biri, gibisi görülmemiş kripto reklamları ve spekülatif satın almayı finanse eden tüm kaldıraçlı piyasalardır. FTX’in iflası, tüm rallinin bir sahtekarlık olduğunu kanıtlıyor. Asla tekrarlanmayacak. Bitcoin çılgınlığı bitti.”

Bitcoin’i bir sahtekarlık olarak pahalandıran Schiff, Bitcoin’in sonu geldiğini bildirdi. Kripto paraya adeta düşman olduğunu gösteren Peter Schiff, açıklamalarına şunları ekledi:

Dolar endeksi geçen hafta %4 düşerek haftayı Mart 2009’dan bu yana en büyük iki günlük düşüşüyle sonlandırdı. Altın haftada %5 artarak Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık yükselişini gerçekleştirdi. Bitcoin ise bir haftada %20 düştü. Daha zayıf bir dolar, daha güçlü enflasyon manasına gelir. Bitcoin ile değil, altın ile riskten korunun. Bu bir kripto kışı değil. Bu kripto yok oluşudur. Lakin blockchain yaşamaya devam edecek. Altın kripto tipine öncülük etmek için tekrar yükselecek.”

Lider kripto para Bitcoin yazının hazırlandığı dakikalarda 16.840 dolar düzeyinden süreç görüyor. Yakın vakitte bir değişiklik olup olmayacağı ise merak ediliyor.

Kaynak: İndir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu