FTX Kurucusu SBF, tutuklanıyor mu?

Kasım ayının birinci haftalarında dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX, likidite krizi yaşamasını münasebet göstererek iflas ettiğini açıklamıştı.

FTX’in iflas etmesiyle pek çok yatırımcı kripto varlıklarını kaybederken, bölümde de önemli bir çöküş yaşandı. FTX iflasıyla yatırımcılara büyük bir mağduriyet yaşatırken, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried hala rahat bir halde hayatına devam ediyor. Tanınan haber platformu Reuters’in son paylaştığı haberlere nazaran, Sam Bankman-Fried yüksek profilli bir savunma avukatı olan Mark Cohen’i tuttu. Elde edilen bu bilgi, Bankman-Fried’in sözcüsü Mark Botnick tarafından da onaylandı. 

Soruşturma sonrası işler değişebilir

Cohen&Gresser şirketin bir ortağı olarak belirtilen Mark Cohen, eski bir federal savcıdır ve yakın vakit içerisinde de seks kaçakçılığı davasında Ghislaine Maxwell’i temsil etmiştir. SBF şimdi rastgele bir suçlamayla karşı karşıya kalmadı lakin hem ABD federal savcıları hem de Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından soruşturma yapıldığı biliniyor. Yaşanan gelişmeler noktasında ABD Temsilciler Meclisi pek çok kere SBF’yi durumları anlatması için meclise çağırmış olsa da SBF, bu davetlere hiç bir vakit gitmedi. Demokrat Parti ve şimdiki ABD lideri Jeo Biden’a vermiş olduğu dayanak sayesinde hükümet tarafından korunduğu düşünülen SBF, ilerleyen periyotlarda mahpusa girip girmeyeceği merak ediliyor. Mevzuyla ilgili olarak elde edilen bilgiler şu an için bunlarla kısıtlı olup, yakın vakitte daha yeni bilgiler elde edilmesi bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu