Do Kwon, Singapur’da yeni davayla karşı karşıya

Son periyotlarda sık sık isminden kelam ettiren bahislerden biri olan Terra (LUNA), çöküşüyle piyasaları olumsuz istikamette etkiledi.

LUNA’nın çökmesinin akabinde, husus ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Mevzuyla ilgili çıkan şimdiki bilgilere nazaran, Do Kwon, Terra’nın çökmesinin akabinde Singapur’da 56 milyon dolarlık farklı bir davayla karşı karşıya kaldı.

Do Kwon bir davayla daha karşı karşıya

Terra kurucusu Do Kwon, Singapur’da 56 milyon dolarlık yeni bir davayla başı bir defa daha sıkıntıya girdi. Do Kwon, Terra’nın çökmesiyle ilgili olarak Singapur’da yeni bir davayla karşı karşıya kaldı. 56.9 milyon dolarlık bu dava, Kwon’u Terra ekosistemini stablecoin TerraUSD’nin (UST) sayıları korumak için tasarlandığına inandırmakla suçlayan 300’den fazla davacı tarafından açıldı.

Mahkemeye sunulan dokümanlara nazaran davacılar, UST’nin istikrar bir halde ilerlediğini ve bu biçim şartlarda sabit durması gayesiyle oynaklıktan ve talebe bağlılık ile rastgele bir ilgisi olmadığını argüman eden Terra, teknik ayrıntılara atıfta bulundu. Birebir vakitte, hileli yahut yanlış beyanlar verilmesi için tazminat talebinde bulunuldu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu