iCloud tasarımı değişti

Yeni dizaynıyla daha çağdaş bir görünüme ve dizayna sahip iCloud.com, şahsileştirilmiş bir tecrübe sunacak. İşte dizayndan birinci ayrıntılar.

Apple’ın bulut depolama hizmeti olarak çalışan iCloud, yıllardır fotoğraflarınızdan evraklarınıza kadar pek çok dataya bulut üzerinde erişmenizi sağlıyor. Geçtiğimiz haftalarda Apple’ın iCloud’un web sitesinde tasarım değişikliğine gideceği ve yeni tasarımı beta olarak sonlu sayıda kullanıcıya açık olacağı ortaya çıkmıştı.

Tasarım değişikliğini tüm kullanıcılar için yayınlamaya karar veren Apple, iCloud’un web sitesini tüm kullanıcılara açtı. Bir hatırlatma yapmak gerekirse iCloud’un web sitesi uzun yıllardan beri güncellenmemiş, çok kolay bir dizayna sahipti.

iClod daha çağdaş bir dizayna sahip oldu

iCloud.com, daha çağdaş bir görünüme ve yine dizayna sahip, özelleştirilebilir bir arayüz sunuyor. iCloud.com`a oturum açtığınızda ferdî bilgileriniz, Fotoğraflar, takviminiz, şoförünüz, notlarınız, sayfalarınız ve başka uygulamalar pencere öğesi gibisi bir tasarım görünür.

Sayfanın alt kısmında bulunan `Ana Sayfayı Özelleştir` kısmından tasarımı kendinize nazaran değiştirebiliyorsunuz. Bu özellik döşemeleri (widget) tekrar konumlandırmanıza, yeni döşemeler eklemenize yahut döşemeleri büsbütün silmenize imkan tanır. iPad modellerinin ana ekranlarında içerik takviyesine çok benzeyen yeni bir tasarım ekleyelim.

Sitenin sağ üst köşesinde uygulamalar, yeni oluştur ve profil seçenekleri bulunmaktadır. İsminden da anlaşılacağı üzere, iCloud’daki tüm uygulama ve hizmetlere Uygulamalar kısmından erişilebilir. Yeni Oluştur kısmından süratli bir biçimde e-posta, not, takvim aktifliği, hatırlatıcı, Pages evrakı, Numbers elektronik tablosu yahut Keynote sunumu oluşturmak mümkün.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu