Brezilya’daki tüm iPhone’lara el koyuldu

Apple, iPhone kutu içeriklerinde şarj aygıtı olmaması nedeniyle Brezilya’da güç günler geçiriyor. Ülkede alınan son karar sonrası tüm iPhone’lara el konuldu.

Brezilya’da yapılan incelemeler sonucunda Apple’ın sattığı aygıtlar ile güç adaptörünü vermesi gerektiği belirtilmişti. Apple için müddet veren bölge yetkili üniteleri, Apple’dan bir atılım gelmeyince önlem uygulamaya başladı. Federal Bölge merkezli tüketici muhafaza düzenleyicisi, teknoloji devinin ihtiyaçlara uymadığı için fiziki ve sanal mağazalardaki iPhone’lara el koydu.

Brezilya’da iPhone satışı durduruldu

Paylaşılan raporlarda yüzlerce iPhone’a el konulduğu belirtildi. Resmi açıklamalarda ise Apple’ın akıllı telefonların kutusunda şarj aygıtıyla birlikte gönderilmesini gerektiren lokal maddelere uymaya zorlamayı planladığı da belirtildi. Apple, iPhone 12 serisi ile kutulardan şarj aygıtını çıkarmıştı. Fakat şirket, iPhone 11 serisinde de şarj aygıtı olmadan satılacak formda güncellemeye gitti.

Cihazlara el konulduktan sonra Apple hükümetten, kesin karar açıklanana kadar ülkede akıllı telefon satışına müsaade vermesini istedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu