iPhone 16 Serisinde 6 Kemara mı Olacak: Yeni Bilgiler Geliyor!

Apple, yaklaşık iki hafta önce iPhone 15 serisini ve akıllı saatlerini tanıttığı etkinliğini gerçekleştirdi. Hatta cihazların Türkiye’deki ön siparişleri rekor kırdı. Şu an herkesin odağında iPhone 15 cihazları varken serinin bir üst modeli hakkında bilgiler de yayılmaya devam ediyor.

iPhone 16 serisinin hangi özelliklere sahip olacağı şimdiden araştırılıyor. Yeni yapılan bir paylaşımda iPhone 16 Ultra’nın kamerasıyla ilgili bazı iddialar ortaya atıldı.

iPhone 16 Ultra’ya Üç Yeni Kamera Eklenebilir!

X üzerinden yapılan bir paylaşımda Apple’ın iPhone 16 Ultra’ya üç yeni kamera ekleyebileceği söylendi. Bu üç yeni küçük kameranın amacı ve işlevleri hakkında kesin bir bilgi yer almadı. Ancak bunların Apple Vision Pro ile bir ilgisi olabileceği belirtildi.

ABD’de satılacak telefonların mmWave modunu değiştirmek için yeni bir düğmenin oluşturulacağı söylendi. İddiaya göre bu düğme güç tasarrufu, menzili ve güvenilirliği artırmak için zaman zaman 6GHz’in altına geçmek isteyen kullanıcılara verilebilir.

Paylaşımda bir de iPhone 16’nın 120Hz ProMotion’a ve çift arka kamera kurulumuna sahip olacağı söylendi. Şimdilik yalnızca bir beklentiden ibaret olan bu özellikle iligli yakın zamanda daha net bir bilgi gelebilir.

Gelelim iPhone 16 Pro’ya. Paylaşımda cihazın çok büyük bir değişikliğe sahip olacağı iddia ediliyor. Apple cihazları arasında en değerli model olacağı söylenen iPhone 16 Pro ve serideki diğer cihazlar, hâlâ test aşamasında.

Bu sebeple bu bilgileri birer tahmin olarak ele almakta fayda var.

Apple iPhone 16 Serisi Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi
MOBİL

Apple iPhone 16 Serisi Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 15 modelleri tanıtıldıktan sonra iPhone 16 serisinin özellikleri merak edilmeye başlandı. Peki, önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone modelleri donanım konusunda neler sunacak?
12 Eylül 2023 tarihinde düzenlenen Wonderlust etkinliği sırasında

Peki sizce iPhone 16 serisinde ne gibi değişiklikler olacak? Düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu