Android 15’ten İlaç Gibi Gelecek Özellik: ”Telefonumun Neresi Arızalı?” Derdi Bitiyor!

Android 15 için heyecan kesintisiz sürerken, Google tarafından yayınlanan beta güncellemeleri sayesinde yeni sürümde bizleri nelerin beklediğine dair bilgi sahibi olabiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Android 15 beta 3 güncellemesi tam da bunlardan birisi ve kullanıcıların gerçekten işine yarayabilecek bazı özelliklere ev sahipliği yapıyor.

Android 15 ile Telefonunuzdaki Arızaları Tespit Edebileceksiniz

Android 15 beta 3 yamasıyla kullanıcılara telefonlarındaki arızaları tespit etmelerini sağlayan bazı arıza tespit araçları sunuldu. Bu özelliğe Cihaz Teşhis adı verilirken, Bileşen Sağlığı ve Değerlendirme Modu olmak üzere iki seçeneğe sahip olduğu belirtiliyor.

Bileşen Sağlığı özellikle ekrandaki birçok arızanın tespiti konusunda yardımcı olacak. Bu kapsamda telefonunuzun üzerinde dokunmatik testi gibi çeşitli testler yapabileceksiniz. Bununla birlikte pil sağlığıyla ilgili bilgiler veren batarya durumu, üretim tarihi, ilk kullanım tarihi ve döngü sayısı gibi detayları görüntüleyebileceksiniz.

Bu seçenek aynı zamanda depolama sağlığıyla ilgili geniş bilgiler de sunacak. Bu sayede cihazınızın son durumuyla ilgili bir fikir sahibi olacaksınız. Bunlar bana yetmez diyorsanız, Değerlendirme Modu sizin için önemli bir seçenek olabilir. Zira bu özellik sayesinde ikinci bir cihazı QR kodu aracılığıyla telefonunuza bağlayarak kapsamlı bileşen testleri yapabileceksiniz.

Android 15 Tabanlı HyperOS Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar
MOBİL

Android 15 Tabanlı HyperOS Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar

Xiaomi Android 15 tabanlı HyperOS güncellemesi alacak akıllı telefonları açıkladı. İşte güncelleme alan Xiaomi, POCO ve Redmi modelleri.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu