Skype’ın Mobil Sürümlerine Ekran Paylaşım Özelliği Geldi

15 yıl evvel hayatımıza giren Skype'ı piyasaya süren Microsoft, manzaralı sohbet uygulaması için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Skype'ın masaüstü sürümü için getirilen aktüelleştirme ile Skype'a ekran paylaşım özelliği gelmişti. Ortadan geçen bir yılın akabinde ekran paylaşım özelliği genişletildi ve artık Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılan Skype uygulaması da ekran paylaşım özelliğine kavuştu.

Getirilen ekran paylaşım özelliği sayesinde Skype kullanıcıları, ekranlarını Skype üzerinden paylaşabilecekler ve böylelikle gerektiği noktalarda kullanarak işlerini daha kolay bir formda halledebilecekler.

Skype'ın taşınabilir sürümlerine getirilen yenilikler yalnızca ekran paylaşımı değil. Microsoft, Skype'ın genel görünümünde de kimi değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler sayesinde kullanıcıların manzaralı sohbet sırasında ekranı daha verimli bir biçimde kullanmaları istenmiş olmalı ki örneğin hoparlör simgesi sağ üste alınmış. Yapılan açıklamalarda da zati bu duruma vurgu yapılarak, Skype'ı hareket halinde kullanan şahısların, yenilenen arayüzü kullanırken hiç zorlanmayacakları tabir edildi. 

Eğer sizler de Skype'ın son sürümünü deneyimlemek isteseniz, aşağıda bulunan sürümlerden sizin için uyumlu olan versiyonunu indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu