YouTube’un paylaştığı programa başvuru yağdı

En eski toplumsal medya mecralarından olan ve alanında rakipsiz olarak bilinen Youtube müzik dinleme alanında da akla gelen birinci isim olmak istiyor. Daha öncesinde YouTube Music’i kuran şirket artık de müzik alanında en büyük rakibi olan Spotify’ı geride bırakmak için çalışmalara başladı.

YouTube’nin kullanıcı tecrübesine ne kadar kıymet verdiğini çıkan anket ve farklı sorularla hepiniz fark etmişsinizdir. Yeni bir duyuru yaparak YouTube, Youtube Music için deneme yapabilecek şahısların müracaatlarını alacağını duyurdu. Gönüllülere yeni özellikler göndererek ve onlardan Discord’daki konuşma ve anketler üzerinden dönütler alarak eksiklerini girmek ve daha düzgün bir platform haline gelmeyi hedefleyen YouTube’un duyurusuna farklı ülkelerden yüz binlerce insan başvurdu. Yeni çıkacak olan platformun ismine “Listening Room” ismini vereceğini duyuran YouTube geri bildirimleri Discord üzerinden alacağını ve hatta hiç beğenilmeyen özellikleri yayından bile kaldırabileceğini söyledi.

Program için istekli olan kullanıcılara bir yıllık YouTube Music Premium paketin ikram edileceği de özellikleri birinci gören olmanın yanında farklı bir hoşluk. Lakin programa seçilen gönüllülerin rastgele bir özelliği dışarıya sızdırmayacağı ve YouTube Music’i bir yıl kesintisiz olarak kullanacağına dair YouTube gönüllülerinden beyan istiyor. Şunu da belirtmeliyiz ki müracaatlar kapandı ve şu an için kâfi müracaata ulaştığını söyleyen YouTube müracaatlar ortasından seçilenlerin şubat ayı içerisinde açıklanacağını lakin şubat ayından sonra yeni programın başlayacağını duyurdu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu