YouTube Music rakiplerini yakalıyor!

YouTube Music daldaki rakiplerini yakalamaya başladı. Uygulamada 80 milyon kullanıcıya erişildi. İşte rekabetteki son durum.

YouTube Music, Spotify üzere rakiplerin yakalamak ve daldan daha fazla hisse alabilmek ismine gücünü arttırıyor. Yapılan yeni yatırımlar ile birlikte 2022 yılında değerli bir ivme yakalayan platformun ne kadar abonesi olduğu açıklandı. Resmi sayılara nazaran YouTube Music abone sayısı 80 milyonu aştı.

YouTube Music tepeye ulaşabilir mi?

2015 yılında YouTube Music kullanıma sunuldu. Türkiye’ye ise 2019 yılı itibariyle giriş yaptı. 2020 yılı platformun en kıymetli yıllarından birisi oldu ve bu yıl itibariyle yükselişler hızlandı. 2020 yılında 20 milyon kullanıcıya sahip olan YouTube Music, 2021 yılında 30 milyona ulaştı. 2022 yılına gelindiğinde ise beklentilerin üzerinde bir artış yakalandı ve abone sayısı 80 milyona ulaştı. Böylelikle uygulama 1 yılda 50 milyon abone kazandı. Şirketin Vodafone, LG, Google üzere şirketler ile yaptığı iş iştirakleri YouTube Music kullanıcıları ve aboneleri için artış yaşanmasını sağladı. Bu atılım sonrasında ise kesimdeki rekabette YouTube, Apple’ın yakın takipçisi pozisyonuna geldi. Lakin dorukta bulunan ve 165 milyon kullanıcıya sahip olan Spotify’ın hala çok gerisinde.

Sektördeki rekabetteki son durum ise şöyle;

Platform Abone Sayısı
1. Spotify 165 Milyon
2. Apple Music 88 Milyon
3. YouTube Music 80 Milyon
4. Amazon Music 68 Milyon
5. Deezer 12 Milyon

iOS için Youtube Music indir

Android için Youtube Music indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu