Yerli mobil oyun şirketi Manc’a 50 milyon dolar yatırım

Yerli taşınabilir oyun şirketi olan Manc Games bölümün önde gelen şirketlerinden olan GEM Digital’den yatırım aldı. Yatırım meblağı 50 milyon dolar olarak açıklandı.

Manc Games CEO’su olarak vazife yapan ve şirket kurucusu da olan Halit Emre Aydın, değerli bir yatırım aldı. Şirketin oyun içi token olarak geliştirdiği Mancium, kısa mühlet içerisinde büyük ilgi gördü. Gösterilen bu ilgi yeni bir yatırımı da beraberinde getirdi.

GEM Dijital’den Manc Games’e yatırım

Manc Games

Piyasaya sürdüğü oyunlar ile 3 milyon indirmeye aşmayı başaran ve kendi token sistemi ile dikkat çeken Manc Games, GEM Dijital Limited’den 50 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan ve yatırımın kıymetine değinen Manc kurucusu ve CEO’su Halit Emre Aydın; “GEM’in işbirliği, Manc’ı global bir oyun şirketi olmaya bir adım daha yaklaştıracak. Yalnızca taşınabilir oyun uygulaması bölümünde değil, bütün oyun ekosisteminde global bir firma olma maksadımıza bir adım daha yaklaştık” dedi.

Yatırım şirketi güçlendirecek

Yeni yatırım piyasaya sürülecek yeni oyunlarda ve Mancium Token projesinde pahalandırılacak. Şu anda 10 merkezi borsada listelenen token, yeni yatırımların akabinde daha fazla borsada yer almaya başlayacak. Metaverse ve blockchain teknolojisi ile geliştirilen oyunlar, kripto para ve tokenlere ilgi duyan kullanıcıların dikkatini çekiyor. Geleceğim oyun ekosistemi olarak kabul edilen bu tıp sayesinde Manc Games büyümesini hızlandırabilir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu