Xbox vs PlayStation Rekabetinde Son Durum: Güncel Xbox Satış Rakamları Açıklandı!

Microsoft, hem Xbox Series X|S satış rakamlarını hem de Xbox One satış rakamlarını açıkladı.

Microsoft bu yıl 28 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenen BIG Festivali sırasında bir sunum gerçekleştirdi. İlginç bir şekilde bu sunum sırasında Microsoft, Series X|S satış rakamları da dâhil olmak üzere Xbox konsol satış rakamlarını gösteren bir sayfa gösterdi.

Bu sayfaya göre, Xbox Series X|S satışları dünya çapında 21 milyon adedi aşmış durumda. Sayfada ayrıca Xbox Series konsolları ve Xbox One için birleştirilmiş satış rakamlarından da bahsediliyor. Burada dünya çapında 79 milyondan fazla Xbox One ve Xbox Series konsollarından bahsedildiğine göre Microsoft’un 58 milyondan fazla Xbox One konsolu satmayı başardığını görebiliyoruz.

Xbox Series X|S 21 Milyon, Xbox One 58 Milyon Satmayı Başarmış

Xbox vs PlayStation Rekabetinde Son Durum: Güncel Xbox Satış Rakamları Açıklandı!

Microsoft’un sunumuna göre Xbox Series S sahiplerinin %48’i ilk kez bir Xbox konsolu almış. Bu, Xbox başkanı Phil Spencer‘ın geçen yıl Asya’daki Xbox konsolu oyuncu büyümesi hakkında söylediklerini doğruluyor.

Spencer, Eylül 2022’de yaptığı açıklamada “Bu nesilde, satışların yarısından fazlasını ilk kez Xbox sahibi olanlar oluşturuyor.” demişti.

Peki ya sizin Xbox Series X|S ve Xbox One satış rakamları hakkındaki düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

AMD ve Bethesda, Starfield İş Birliğini Duyurdu!
OYUN

AMD ve Bethesda, Starfield İş Birliğini Duyurdu!

AMD ve Bethesda, efsanevi oyun geliştiricisi Bethesda Game Studios’un yirmi beş yılın ardından ilk yeni evreni niteliğini taşıyan yeni oyunu Starfield için özel bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

Microsoft, Xbox Game Pass’in Fiyatını Artırdı: İşte Güncel Türkiye Fiyatı
OYUN

Microsoft, Xbox Game Pass’in Fiyatını Artırdı: İşte Güncel Türkiye Fiyatı

Microsoft, ağustos ayında ABD ve Güney Amerika ülkeleri dışında çoğu ülkede Xbox Series X fiyatlarını artırma kararı aldı. Teknoloji şirketi bu fiyat artışına ek olarak Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass Ultimate aboneliklerini 1 dolar yükseltecek.

Başa dön tuşu