WhatsApp, Android Cihazlara Tarihe Göre Mesaj Arama Özelliğini Getiriyor!

Şirketin özellikle kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve kullanıcıların konuşmalarını hızlı bir şekilde bulmalarını kolaylaştırmak için yeni bir kenar çubuğu ve bir grup sohbeti filtresi uygulamak için çalıştığını duyurmasından sonra şimdi de tarih seçerek mesajları hızlı bir şekilde arama seçeneği geliştirdiği ortaya çıkmıştı.

Merakla beklenen özellik ilk aşama iOS, Mac ve web sürüme gelmişti. Uzun bir süredir bu cihazlarda kullanılan özellik, Android kullanıcıları için de yayınlanmaya başlıyor.

Tarihe Göre Mesaj Arama Nasıl Çalışıyor?

WhatsApp'a Tarihe Göre Mesaj Arama Özelliği Geliyor!

Zuckerberg, Android kullanıcılarının artık hem bireysel hem de grup sohbetlerinde “tarihe göre arama” özelliğini kullanabileceklerini söyledi. Henüz üzerinde çalışılan özelliğin Android cihazlara hangi tarihte geleceği belli değil.

Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi WhatsApp bu özellikle birlikte kullanıcıların belirli bir tarihte paylaşılan bir mesajı aramalarını kolaylaştırmak için bir tarih seçici panel açmalarına olanak tanıyacak bir takvim seçeneği sunuyor.

Pek çok kullanıcının mesajın atıldığı tarihi veya dönemi bilmesine rağmen bulmakta zorluk yaşaması artık bu özellik ile birlikte ortadan kalkıyor. Özelliğin Android’e geldiği zamanki görüntülerini de özelliğin yayınlanması ile birlikte sizlerle paylaşacağız.

WhatsApp’ta İleri Tarihli Mesaj Nasıl Gönderilir?
NASIL YAPILIR

WhatsApp’ta İleri Tarihli Mesaj Nasıl Gönderilir?

WhatsApp’ta ileri tarihli mesaj gönderme özelliği iOS ve Android cihaz kullanıcıları tarafından çok merak ediliyor.

Peki siz WhatsApp’ın bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu