Crowdbotics, geliştiricilerin modüler koddan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için 40 milyon dolar artırdı

Bir yazılım geliştirme platformu olan Crowdbtics B Serisi çeşidinde 40 milyon dolar topladığını belirtti. Şirketin CEO’su olan Anand Kulkarni verdiği bir röportajda; yeni paranın Crowbotics’in kurumsal manada varlığını genişletmeye tıpkı vakitte şirketin eser tekliflerin büyütmeye bununla bir arada mevcutta bulunan müşteri tabanını arttırmaya odaklanarak yatırım yapmaya harcadığını belirtti.

Anand Kulkarni, web içinde gezinirken satış imkanlarını keşfetmek için yapay zekaya başvuran LeadGenius’u başlattıktan sonra Crowbtics platformunu 2017 yılında hizmete sundu. Bu platformun temel emeli yazılımı planlama ve dağıtma sürecini kolaylaştırmak için kullanılabiir kod modüllerinden bir katalog olarak hedeflenmişti.

Kulkarni; yazılım uygulamaları ortasından muhakkak benzerliklere sahip kod dizilimleri kullanılarak uygulamalar geliştirilebileceğini belirtti. Geçmişte işe yarayan stratejiler kullanılabilir. Özel mühendislik uğraşlarının nitekim eşsiz olan kısımlara odaklanılarak yapılması gerektiğini de kelamlarına ekledi. Müşteriler, uygulamaların oluşturulmalarına dair bilgi alarak özel yazılım eserleri üretme imkânı bulabiliyor. Bilgi havuzunda güç alan planlama motoru ile özel yazılım eserleri ortaya çıkabiliyor. Müşteriler, React, React Native ve Django’da koda dönüştürebilir ve uygulamaları evrelendirme ve üretim iş akışları dahil olmak üzere web, Android ve iOS uygulama mağazalarına yahut şirket içi ortamlara dağıtabilir.

Anand Kulkarni, Crowdbotics platformunu yazılım oluşturmaya yönelik ERP olarak düşünüyor. ERP kurumsal kaynak planlaması ve kuruluşların temel iş süreçlerini otomatikleştirmesine yardımcı olan sistemdir. Crowdbotics platformu da iş süreçleri yerine geliştirme süreçlerinin idare sürecini düzenleyerek uygulama geliştirmenin uyumlu tıpkı vakitte vaktinde yapılmasına imkân sağlar. Şirketin CEO’su Anand Kulkarni kelamlarına şu cümleleri de ekledi:”Standartlaştırılmış, yeterli desteklenen mimarileri yine kullanarak ve birlikte çalışabilir kod modüllerini süratle bir ortaya getirerek, müşteriler süratle kararlı uygulamalar oluşturabilir yahut kendi özelliklerine nazaran oluşturulmuş uygulamalara sahip olabilir” diye ekledi.” Şirket ile ilgili farklı bilgiler de veren CEO Crowdbotics’in gelirinin son üç yılda katlanarak arttığını gelirinin üç yılda üç katına çıktığını da belirtti. 90 kişilik iş gücünün 2023 yıl sonuna kadar ikiye katlanacağı da şirket ile ilgili belirtilenler ortasında.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu