Vision Pro’nun İlk Güncellemesi Yayınlandı: visionOS 1.0.3 ile Neler Geliyor?

Apple bugün Vision Pro için visionOS 1.0.3 güncellemesini yayınlayarak, cihazın piyasaya sürülmesinden bu yana Apple’ın sunduğu ilk güncellemeyi yayınlamış oldu.

Yeni 1.0.3 güncellemesi, visionOS 1.0.2 güncellemesinin yayınlanmasından iki hafta sonra geldi fakat 1.0.2 güncellemesi, kullanıcıların kutudan çıkardıklarında çoktan sahip olabildikleri bir güncellemeydi.

Yeni visionOS güncellemesi, ayarlar uygulamasını açıp yazılım güncelleme bölümüne giderek yüklenebilir durumda ve Apple, Vision Pro sahiplerine bu güncellemeyi yüklemelerini öneriyor.

visionOS 1.0.3 ile Vision Pro’yu Sıfırlama Seçeneği Eklendi

Vision Pro'nun İlk Güncellemesi Yayınlandı: visionOS 1.0.3 ile Neler Geliyor?

Apple, visionOS 1.0.3 ile, cihazda ayarlanan parolanın unutulması durumunda Vision Pro’yu sıfırlama seçeneği ekledi. Ayrıca yeni güncelleme belirtilmemiş hata düzeltmeleri de içeriyor.

“Bu güncelleme önemli hata düzeltmeleri sağlar ve parolanızı unuttuğunuz durumlar için cihazınızı sıfırlama seçeneği ekler.”

Vision Pro, piyasaya bir parola ile kilidini açmadan cihazı sıfırlamanın bir yolu olmadan piyasaya sürüldü, bu nedenle parolalarını unutanlar sıfırlamak için bir Apple perakende mağazasına gitmek zorunda kaldılar. Güncellemeyle birlikte bir parola belirli sayıda reddedilirse kullanıcılar Vision Pro’yu sıfırlama seçeneğine sahip olacak.

Vision Pro’yu sıfırlamanın etkinleştirme kilidini kaldırmadığını unutmayın, bu nedenle Vision Pro’yu çalan ve sıfırlamak için bu özelliği kullanan bir kişi yine de Apple Kimliği ile giriş yapamayacak.

Huawei'den Apple Vision Pro Rakibi Gelebilir: Daha Uygun Fiyatlı!
TEKNOLOJİ

Huawei’den Apple Vision Pro Rakibi Gelebilir: Daha Uygun Fiyatlı!

Huawei’nin bir sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığı iddia edildi. Huawei Vision Pro olarak isimlendirileceği öne sürülen cihazın Apple Vision Pro’dan çok daha uygun fiyat etiketiyle satışa sunulacağı söyleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu