Twitter’da markaları rezil eden özellik kalkıyor

Twitter’da Google üzere pek çok şirketi dumura uğratan özelliğin kaldırılacağı belirtildi. İşte Twitter’da yaşanacak yeni gelişmeler.

Twitter CEO’su Elon Musk, başta Google olmak üzere pek çok şirketin ıstırap yaşadığı özelliğin kaldırılacağını duyurdu. Twitter’da iletilerin hangi aygıtlardan yazıldığı bundan sonraki süreçte gözükmeyecek.

Kullanıcıların hangi aygıttan tweet attığı gizlenecek

Twitter’daki yavaşlıklar hakkında açıklama yapan Musk, kimi gereksiz özellikleri ve mikro servisleri kapatarak emsal problemlerin önüne geçileceğini söyledi. Açıklamalara nazaran platformdaki mikro servislerin yalnızca yüzde 20’si Twitter’ın çalışması için kâfi. Bu nedenle yüzde 80’lik kısımda değişikliğe gidecek olan Twitter idaresi, iletilerin gönderildiği aygıtların belirtilmesi üzere özellikleri kaldıracak.

Hatırlanacağı üzere iletilerin altında kullanıcıların kullandıkları işletim sistemi ve platformlar yazıyordu. “Twitter Web Client”, “Twitter for iPhone” ve “Twitter for Android” üzere yazılar bundan sonraki süreçte gözükmeyecek. En son olarak Apple hakkında tenkit yapmak isteyen Google’ın gönderdiği ileti iPhone ile atılmış, Google tüm dünyada alay konusu olmuştu.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu