Twitter Tasarımda Değişime Gidiyor: Tweet’ler Nasıl Görünecek?

Twitter, kullanıcı deneyimini sadeleştirmek amacıyla tweet’ler için yeni ve basitleştirilmiş bir tasarım getiriyor.

Tweet’in üstünde ve altında çeşitli istatistiklerin görüntülendiği mevcut düzen, bunaltıcı görünümü nedeniyle eleştiriliyordu. Buna yanıt olarak Twitter, önemli bilgilerin sunumunu kolaylaştıran yeni tasarımını görücüye çıkarıyor.

Twitter

Twitter

Windows 10 için resmi Twitter uygulaması ile dünyada olan biteni takip edin.

İndir

Twitter’da tasarımcı olarak çalışan Andrea Conway, güncellenen tweet detaylarının bir ön izlemesini paylaştı.

Twitter’ın Yeni Tasarımı Nasıl Görünüyor?

Tweetin görüntülenme sayısı ve tarihi artık en üstte yer alırken, yanıtlar, retweetler, beğeniler ve yer imleri gibi metrikler farklı bir alana taşındı. Bununla birlikte, tweet’in paylaşılma zamanı ve konumu da dâhil olmak üzere bazı ayrıntılar eksik olacak ancak bunlar uygulamanın farklı bölümlerinde hâlâ görülebilir.

Bu tasarım değişikliğinin mobil deneyimi büyük ölçüde geliştirmesi bekleniyor, zira önceki düzen akıllı telefonlarda hantal olarak değerlendiriliyordu.

Yeni tweet ayrıntıları görünümünün kesin çıkış tarihi açıklanmadı ancak tasarımcının değişiklikleri ortaya çıkarması nedeniyle yakında kullanıma sunulması muhtemel.

Peki siz Twitter’ın yeni tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Twitter'ın Yeni Para Kazanma Programı Duyuruldu: Nasıl Başvurulur?
SOSYAL MEDYA

Twitter’ın Yeni Para Kazanma Programı Duyuruldu: Nasıl Başvurulur?

Twitter, içerik üreticilerinin Tweet atarak para kazanmasını sağlayacak yeni bir program duyurdu. Program, “Creator Ads Revenue Sharing” olarak adlandırılacak ve içerik üreticilerinin Twitter’da yayınlanan reklamlardan gelir elde etmelerini sağlayacak.

Threads Düşüşe Geçti: İlk Günden Eser Yok 
SOSYAL MEDYA

Threads Düşüşe Geçti: İlk Günden Eser Yok 

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta, Twitter replikası olarak adlandırılan yeni uygulaması Threads’in düşüşüne engel olamıyor.

Başa dön tuşu