Elon Musk, Sam Bankman-Fried haberlerine sert tepki gösterdi

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) Twitter’a yatırım yaptığına dair çıkan haberlere sert reaksiyon gösterdi.

Popüler toplumsal medya platformu Twitter’ın yeni sahibi Musk, SBF tarafından finanse edilen haber kuruluşu Semafor’u palavra haberlerle gündemi manipüle etmekle suçladı.

Elon Musk, tezlere sert reaksiyon verdi

Semafor Genel Yayın Direktörü Ben Smith’e Twitter platformu üzerinden yanıt veren Musk, şunları belirtti;

Dediğim üzere ne ben ne de Twitter SBF ve FTX’ten rastgele bir yatırım almadık. Makaleniz bir yalan”

Semafor, SBF’nin Twitter’a 100 milyon dolarlık bir katkı sağladığını söylemişti. Mevzuyla ilgili ortaya çıkan haberlere nazaran Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almasından evvel ikili ortasında bir görüşme yapıldı. SBF’nin 100 milyon dolarlık bir yatırım yapma durumu gündeme geldi. Bu duruma karşılık SBF, sonunda Twitter’ı büsbütün satın almaya katılmamaya karar verdi. Twitter’ın sahibi Musk, SBF’nin Twitter üzerinde rastgele bir payı olduğuna dair ortaya çıkan haberleri büsbütün yalanladı. Bunu da şu kelamlarıyla açıkladı;

Hayır. Halka açık bir şirket olarak Twitter’da pay sahibi olabilir. Lakin özel bir şirket olarak mutlaka Twitter’da rastgele bir payı yok”

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu