Elon Musk, Tweeti Sonucunda Dalga Konusu Oldu

Üzerinde 'Mars'ı ele geçirelim' yazan bir tweet atan Musk, birçok kullanıcıdan reaksiyon aldı. Gönderdiği tweet üzerindeki bulunan fotoğrafta kızıl gezegen Mars yerine 2018 Temmuz'da gerçekleşen Ay tutulmasının fotoğrafı bulunan görsel sonucunda herkes Elon Musk'ın Ay ile Mars'ı karıştırdığını düşündü.

Viv isimli bir Twitter kullanıcısı “Bu Ay” diye bir tweet attığında Elon Musk, Viv isimli kullanıcıya iki tane gülen emojiyle cevap verdi.

Şu an için Elon Musk gerçekten de Mars ile Ay görsellerini karıştırdı mı yoksa dikkat çekmek için bu türlü bir 'hata' yapmış üzere mi göründü bilmiyoruz lakin uzay çalışmaları konusunda en çok konuşulan isimlerden birinin bu türlü bir kusur yapmış olmasına yüksek ihtimal veremiyoruz.

Görsel aramalarına nazaran Musk'ın uzay şirketi SpaceX, 'Mars'ı ele geçirelim' halindeki sloganını birinci sefer 2014 yılında paylaştı ve bu fotoğrafta Mars'ın görseli bulunuyordu.

Musk, şu anda SpaceX ile birlikte 'Starship' isimli multi milyar dolarlık bir proje üzerine çalışıyor. Musk, bu araçla birlikte gelecekte insanları Ay ve Mars'a taşımayı planlıyor.

Başa dön tuşu