Twitter Kripto fiyat endeksini genişletmeye devam ediyor

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni eklenen 30’dan fazla kripto para ünitesiyle kripto fiyat endeksini genişletmek için çalışmalarına devam ediyor.

Kripto varlıklar hakkında en çok konuşulan alanlardan biri olan ve en kolay halde tanıtılabildiği Twitter, kripto varlıklar hakkında atak çeşitliliğini artırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz yıl Elon Musk tarafından satın alınan şirket, her geçen gün daha fazla kripto yüklü bir şirket olma yolunda ilerliyor. O denli ki platformdaki NFT takviyeli profil fotoğrafları, bağışlar, coins entegrasyonu ve kripto fiyat endeksi dikkat çeken çalışmalar oldu. Son olarak ise Twitter geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı kripto fiyat endeksine 30 farklı kripto para ünitesini daha ekledi.

Twitter kripto para konusunda gelişiyor

Sosyal medya dünyasının değerli isimlerinden Twitter, platformda yaşanan gelişmelerle kripto para üniteleri takibini kolaylaştırmayı hedefliyor. 21 Aralık’ta Bitcoin ve Ethereum ile kripto kripto fiyat endeksini başlatan Twitter, bu özelliği genişletmek için 30 farklı kripto varlığı daha listeledi. Bu yeni ekleme, toplumsal medya devinin üzerinde uzun çalışmalar yaptığı Cashtags özelliğinin bir modülü olarak geldi. Platformun arama alanının önüne dolar işareti getirerek yazılan kripto sembolleri, bu semboller için grafik fiyatlarını ve sonuç ekranlarını gösteriyor. Kripto fiyat endeksine eklenen kripto para üniteleri ortasında USDT, XRP, ADA, SOL, MATIC, AVAX, LTC üzere majör coin’ler bulunuyor. Elde edilen son bilgilere nazaran ise eklentide bulunan coin’ler, piyasa pahasına nazaran en güzel birinci 50 ortasında bulunuyor. Kripto para piyasaları her geçen gün gelişimini sürdürürken, son haftalarda yaşanan önemli yükselişler, olumlu gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Bitcoin, geçtiğimiz saatlerde tekrar 21 bin doların üzerini test ederken, yazının hazırlandığı dakikalarda ise 20.832 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu