TikTok kitap satışı ile yeni dönemi başlatıyor

TikTok yaptığı özel muahedeler sonrasında platform üzerinden kitap satışına başladı. İşte TikTok kitap satışından birinci ayrıntılar.

Kısa görüntü platformu TikTok, İngiltere’de HarperCollins ve Bloomsbury üzere yayıncılarla özel bir iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında TikTok kullanıcıları platform üzerinden direk kitap satın alabilecek. İş birliğinin dünyaca ünlü yayın şirketleriyle yapılması, TikTok’un büyük oynamak istediğini gösteriyor.

TikTok kitap satışı ile yeni periyot başlıyor

Anlaşma sağlanan şirketlerden birisi olan HarperCollins, dünyanın en büyük yayın şirketlerinden biridir. Öteki şirket Bloomsbury, ise Harry Potter üzere çok satan romanlar ile tanınıyor. TikTok, büyük ve esaslı yayıncıların yanı sıra Ibada London üzere bir dizi bağımsız kitapçıyla da iş birliği yapıyor.

Daha evvel ABD’de testleri yapılan ve Barnes & Noble üzere ortaklar ile “Yaz Okuması” etkinliklerini gerçekleştiren TikTok, kitap satışının birinci adımlarını atmıştı. Yeni mutabakat ise test olmaması ve ABD dışında gerçekleştirilmesi açısından dikkat çekiyor.

Raporlara nazaran TikTok’un kitapçılarla iş birliği, kitap topluluğu BookTok üzerine konseyi. 2020’nin başında kullanıcılar bizatihi kitaplar ve okuma üzerine bu topluluğu oluşturdular. An itibariyle BookTok, TikTok üzerindeki en etkin topluluklardan biri haline geldi ve ilgili görüntüler 88 milyardan fazla görüntülendi.

TikTok kitap satışı, fenomen etkinliklerini ve TikTok’un e-ticaret sitesine evrilmesi noktasında değerli bir adım olarak görülüyor.

iOS için TikTok indir

Android için TikTok indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu