Telegram Güncellendi: İşte Tüm Yenilikler

Mesajlaşma uygulaması Telegram'ın iOS ve Android platformları için 5.80 güncellemesi yayınlandı. Herkese açık olarak kullanıma sunulan güncelleme, pozisyon olarak yakınınızda olan bireylerle kolaylıkla iletileşme üzere çeşitli yeniliklerle geliyor.

Uygulamaya eklenen People Nearby (Yakındaki Kişiler) isimli yeni özellik sayesinde, yakınınızdaki Telegram kullanıcılarını görebilecek ve karşıdaki kişinin telefon numarasını bilmeseniz bile onu rehberinize ekleyebileceksiniz. Doğal ki bu özellik yalnızca her iki kullanıcıda da etkin edildiğinde kullanılabiliyor.

Benzer formda Telegram, artık pozisyon bazlı kümeler oluşturma imkanını da kullanıcılara sunuyor. Birebir sınıfta yer alan öğrenciler yahut bir ofiste bulunan çalışanlar, bu özellik sayesinde kolaylıkla küme oluşturabilecekler. Uygulamaya eklenen bir başka özellik ise, yönetici yetkilerinin öbür bir bireye devredilebiliyor olması. Böylelikle artık kurucusu olduğunuz kümenin tüm yetkilerini istediğiniz bir şahsa aktarabiliyorsunuz.

Tüm bunlara ek olarak Telegram artık aygıtınıza gelen bildirimlerin ön izlemelerini de değiştirme imkanı sunuyor. Ayrıyeten Telegram'ın iOS versiyonu 5.80 güncellemesiyle birlikte Siri Shortcuts dayanağına de kavuşmuş oldu. Uygulamaya gelen tüm yeniliklere Telegram'ın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu