Sam Bankman-Fried, New York Times köşe yazarıyla konuşacak

Geçtiğimiz haftalarda iflas duyurusuyla piyasaları derinden etkileyen FTX tarafında hala hareketlilik yaşanıyor. Sam Bankman-Fried, özel bir röportaj yapacak.

Kurucu Sam Bankman-Fried, gerçekleşecek bir aktiflikte New York Times köşe müellifi Andrew Ross Sorkin ile röportaj yapacaklarını açıkladı. 30 Kasım tarihinde New York’ta gerçekleşecek olan DealBook Summit’te, iflas eden FTX’in eski CEO’su SBF’de katılacak.

Sam Bankman-Fried konferansta yer alacak

Konuyla ilgili duyuruyu Twitter hesabı üzerinden yapan SBF, DealBook Summit’te Andrew Sorkin ile bir ortaya geleceğinden kelam etti. SBF’nin kelam konusu bu aktifliğe katılacağı daha evvel planlanmış olsa da ABD’de soruşturma altında olması sebebiyle seyahat planlarının ne tarafta değişeceği merak edilen hususların başında geliyordu. Kurucu Sam Bankman-Fried, aktifliğe görüntülü konferans üzerinden mi yoksa şahsen mı katılacağı hakkında bilgi vermedi. Bahisle ilgili New York Times’da hususla ilgili açıklamada bulunmadı.

Söz konusu bu konferans, FTX hakkında çeşitli sıkıntıların ortaya çıkmasından evvel 18 Ekim günü duyurulmuştu. Konferansa katılan öteki isimler ortasında Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg yer alıyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu